Featured

“Shqip-Hop Fest” është festivali i parë i cili feston dhe promovon kulturën Hip-Hop në gjithësinë e saj. Ky aktivitet do të zhvillohet në datën 8 qershor në Sheshin Italia në Tiranë! Organizatori i këtij festivali Gerhard Veizi,  në studion e  Weekend Lovers me Ada Bileri, zbuloi më shumë detaje rreth datës 8 qershor dhe disa […]

Fundi i viteve 1970 ishte një moment kyç në historinë e muzikës popullore, me artistë që eksploronin tinguj dhe zhanre të reja ndërsa vazhduan të shtynin kufijtë e asaj që konsiderohej kryesore. Në veçanti, viti 1978 pa një sërë këngësh ikonike të publikuara, duke filluar nga himnet e disko-s tek klasikët e punk rock-ut e […]

Viti 1977 ishte një vit monumental për muzikën. Ishte një vit që pa, publikimin e disa prej albumeve më të mëdhenj dhe më ikonikë në historinë e muzikës. Nga punk rock në disko, nga rock klasik në new wave, skena muzikore po shpërthente  nga kreativiteti dhe inovacioni. Ne udhetimin e kesaj jave me Year After […]

Viti 1976 shënoi një pikë kthese të rëndësishme në historinë e muzikës, me shfaqjen e zhanreve të reja dhe ngritjen e disa artistëve ikonë. Nga disko në rock, punk në soul, diversiteti i tingullit ishte i pashembullt, duke ofruar një kolonë zanore për një epokë që ishte e mbushur me trazira sociale dhe kulturore. Në […]

Turi i madh i mjeteve klasike nga Belgjika vjen në Tiranë në datat 13-16 maj dhe Retro Albania i mirëpret në Sheshin Italia. Nën filozofinë e përjetimit të një udhëtimi të paharrueshëm në timonin e makinës me një atmosferë të këndshme dhe miqësore, Tour Amical zhvillon edicionin e 19-të tijin me destinacion Sofje – Prishtinë […]

Paola dhe Chiara më në fund kanë publikuar këngën e shumëpritur “Mare Caos”. Të freskëta nga suksesi në skenën e Festivalit të Sanremos, motrat Iezzi e paraprine  publikimin e albumit “Per Sempre” me një hit shpërthyes veror. Kenga e tyre e Sanremos “Furore” shënoi rikthimin e dyshes më të famshme të skenës  italiane, e cila […]

Sot në orën 18:00 në Radio Travel vjen Year After Year, me hitet e vitit 1975! Të ndryshme. Kjo është fjala e parë që na vjen në mendje kur shikojmë listën që kemi përpiluar me 10 hitet e shkëlqyera të vitit 1975. Nga mesi i dekadës, rock-u kishte shkuar në kaq shumë drejtime – nga […]

Muzikali i rekordeve Guinness dhe shfaqja më e ndjekur në Evropë “Notre Dame de Paris” do të vijë për herë të parë në kryeqytetin shqiptar. Bazuar në novelën e njohur të shkrimtarit  francez, Viktor Hygo, spektakli do të zhvillohet më 28 maj në stadiumin ‘Air Albania’. Shfaqja Notre Dame de Paris do të mund të […]

Bashkia e Dubait së shpejti do të lejojë notin gjatë natës në një numër të caktuar plazhesh. Një hap i tillë është zbuluar së fundmi në Arabian Travel Market, eventin e rendësishëm të turizmit që shënon sot edhe ditën e fundit të tij. Rritja e jashtëzakonshme e vizitave ndërkombëtare në Dubai, me 4.67 milionë të […]

Sipas të dhënave më të fundit nga Shoqata Ndërkombëtare e Krocerave, kjo formë udhëtimi e cila po preferohet gjithnjë e më shumë nga udhëtarët, po gjeneron miliarda euro në Evropë. Sektori ka pësuar një rritje të ndjeshme që prej vitit 2021 me  më shumë se 40 miliardë euro ndikim ekonomik në kontinentin evropian. Gjithashtu ka […]


Current track

Title

Artist