Year After Year – Hitet më të mëdha të vitit 1977

Written by on 24/05/2023

Viti 1977 ishte një vit monumental për muzikën. Ishte një vit që pa, publikimin e disa prej albumeve më të mëdhenj dhe më ikonikë në historinë e muzikës. Nga punk rock në disko, nga rock klasik në new wave, skena muzikore po shpërthente  nga kreativiteti dhe inovacioni. Ne udhetimin e kesaj jave me Year After Year ne do te sjellim 10 hitet me  të mëdha nga viti 1977, duke shfaqur gamën e larmishme të zhanreve dhe stileve që u shfaqën gjatë kësaj epoke emocionuese.

Çdo kenge në këtë listë përfaqëson një moment historik të rëndësishëm në evolucionin e muzikës dhe ne do të flasim dhe  ndikimin e tyre në industrinë muzikore dhe trashëgiminë e tyre të qëndrueshme.

Ndaj relaksohuni dhe thejsht shijoni kete 10-she qe do tju servirim tani … me Bob Marley & The Wailers, Foreigner , Santa Esmeralda , Joe Dassin , Bonnie Tyler , Donna Summer.

Ndaj mos e humbisni këtë të mërkurë në orën 18:00 në valët e Radio Travel (104.6 FM) dhe në www.radiotravel.al, Year After Year me Ada Bilerin.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist