YEAR AFTER YEAR

Fundi i viteve 1970 ishte një moment kyç në historinë e muzikës popullore, me artistë që eksploronin tinguj dhe zhanre të reja ndërsa vazhduan të shtynin kufijtë e asaj që konsiderohej kryesore. Në veçanti, viti 1978 pa një sërë këngësh ikonike të publikuara, duke filluar nga himnet e disko-s tek klasikët e punk rock-ut e […]

Viti 1977 ishte një vit monumental për muzikën. Ishte një vit që pa, publikimin e disa prej albumeve më të mëdhenj dhe më ikonikë në historinë e muzikës. Nga punk rock në disko, nga rock klasik në new wave, skena muzikore po shpërthente  nga kreativiteti dhe inovacioni. Ne udhetimin e kesaj jave me Year After […]

Viti 1976 shënoi një pikë kthese të rëndësishme në historinë e muzikës, me shfaqjen e zhanreve të reja dhe ngritjen e disa artistëve ikonë. Nga disko në rock, punk në soul, diversiteti i tingullit ishte i pashembullt, duke ofruar një kolonë zanore për një epokë që ishte e mbushur me trazira sociale dhe kulturore. Në […]

Sot në orën 18:00 në Radio Travel vjen Year After Year, me hitet e vitit 1975! Të ndryshme. Kjo është fjala e parë që na vjen në mendje kur shikojmë listën që kemi përpiluar me 10 hitet e shkëlqyera të vitit 1975. Nga mesi i dekadës, rock-u kishte shkuar në kaq shumë drejtime – nga […]

Olsi Bylyku në “Who is it ?” : Kam qarë pasi kam parë një film romantik me familjen. Në lojën e përgatitur nga Mister X në puntatën e dytë të “Who is it ?”, ku i ftuar ishte Olsi Bylyku, artisti ka pranuar se i ka ndodhur të qajë pasi ka parë një film romantik. [...]
Olsy Bylyku në “Who is it ?” : Me fillimin e “BE Coffee” kam menduar të përdor dhe Xanax ! Të premten që lamë pas, i ftuar në “Who is it”, në Radio Travel ishte Olsi Bylyku. Personazhi i njohur ju bashkua moderatorit misterioz për një bisedë të këndshme mbrëmjeje. Artisit foli pak rreth fillimeve [...]

Emisioni enigmatik I mbremjes ne Radio Travel Nen moderimin e nje personazhi te njohur mediatik por qe do te moderoje i maskuar, “Who Is It” do tju ftoje te zbuloni identitetin e nje personazhi te njohur VIP nepermjet pyetjeve te drejtperdrejta apo indirekte nga moderatori. Intervista me personazhin VIP rreth deshirave dhe hobi-t e tij […]

NIKO KOMANI NE WHO IS IT ? : MUND TE JEM I DHUNSHEM KUR SHOH FENOMENE BULLIZMI. http://radiotravel.al/wp-content/uploads/2018/11/Niko-Komani.mp4 Mbrëmjen që lamë pas, startoi programi më i ri në “Radio Travel”. I mbuluar me mister dhe enigmë në orën ë9:00, prezantuesi misterioz I këtij radio-shoë paralajmëroi se pas pak do ti bashkohej një i ftuar specail. [...]

Current track

Title

Artist