Featured

Page: 7

Kete vit me shume udhetime brenda kontinentit   Instituti i analizave per udhetimet ne Europe  ka treguar se turistet e kontinentit do te udhetojne me shume brenda europes kete vit. Sipas analizave do te rritet me me shume se 5% fluksi i udhetimeve sesa vitin e kaluar. Nderkohe te dhenat qe jane publikuar edhe nga […]

Kompania Adria Airways ka lajmeruar se fundmi disa linja te reja qe lidhin Tiranen me kryeqendrat europiane si Hamburg, Dyseldorf, Gjeneve, Bukuresht, Sofje, Manchester, Kiev, Dubrovnik dhe ishullin Brac ne Dalmaci. Krahas ketyre linjave te reja, Adria njofton edhe disa oferta ne grup per 129 Euro vajtje – ardhje me bagazhe dhe taksa te perfshira […]

Mire se vini ne “Ishullin e Njebrireshave”!   Ne ujrat e Subic Bay , 120 km larg nga Manila ne Filipine eshte hapur nje nder atraksionet turistike me te vecanta. Behet fjale per ate qe quhet The Inflatable Island , thene ndryshe “Ishulli i Njebrireshave”. Ky ishull eshte nje parajse e vertete per ata qe […]

Greqia pergatitet per sezonin veror!   Greqia ka nisur pergatitjet per te pritur nje fluks turistesh gjate sezonit veror. Autoritetet e turizmit vendas kete vit kane menduar te shtojne ofertat ne lidhje me turistet e huaj qe do te mirepresin duke ofruar cmime te mira ne resortet turistike greke dhe duke i shtuar kalendarit kulturor […]

Ne nje interviste direkte per emisionin Travel Club ne Radio Travel, Z.Ledion Lako, Drejtor i Muzxeut Arkeologjik te Durresit na beri nje panorame te muzeut kryesor te Durresit Ne në katin e parë të muzeut janë të ekspozuara 2412 objekte arkeologjike, që fillojnë me periudhën prehistorike, arkaike, klasike, helene dhe romake. Ajo që ka ndryshuar […]

Drejtori i Muzeut Kombetar te Krujes, Z. Mehdi Hafizi ishte ne nje lidhje me emisionin Travel Club ne Radio Travel ku na dha nje panorame te vizitoreve te Muzeut te Krujes diten nderkombetare te muzeumeve Z. Hafizi theksoi se jane me qindra numri i tyre që vizitojnë Krujën dhe natyrisht veprat historike siç është Muzeu […]

I ftuar per te folur ne nje lidhje direkte ne emisionin Travel Club te dites se sotme ne Radio Travel, Z. Skender Bushi, arkeolog ne Muzeun Historik Kombetar theksoi se Muzeu ka planifikuar nje sere aktivitetesh ne kuader te Dites Nderkombetare te Monumenteve dhe Siteve Arkeologjike, kryesisht me nxenes shkollash me qellim afrimin e tyre […]

Vijojne efektet Brexit, bie numri i turisteve ne Britani!     Vijojne polemikat mbi efektet e Brexit ne turizmin britanik. Se fundmi efektin negativ te procedurave per largimin nga Bashkimi Europian i Britanise i ka theksuar edhe Forward Keys qe ka kryer nje studim per trendin e udhetimeve turistike ne Britani ne 3 muajt e […]

Tui Travel: Turistet ukrainas nje potencial i rendesishem per Europen!   Turistet ukrainas mbeten nje kontigjent shume i rendesishem per destinacionet europiane per kete arsye operatori Tui Travel ne Ukraine thote se vendet e Bashkimit europian duhet te bejne me shume sa i takon lehtesimit te procedurave te kalimit per vizitoret ukrainas. Regjimi pa viza […]

Air France tenton te ndale grevat, premton rritje pagash!   Kompania Air France tenton serish te beje marreveshje me punonjesit te cilet vijojne greven e tyre per te disaten dite per ceshtjen e pagave. Sipas zedhenesve te linjes ajrore eshte propozuar nje rritje rroge me 2% ne krahasim me 6% qe ishte kerkese e sindikates, […]


Current track

Title

Artist