Featured

Page: 4

Kete sezon pergjate gjithe bregdetit turistik do te kete festa kulinarie dhe te tradites per t’u demonstruar turisteve mikpritjen shqiptare.Nga qendra e Ksamilit, ku gjate fundjaves me Festen e Midhjes eshte ngritur sipari i sezonit turistik ne Sarande ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi deklaroi se festat e tradites do te shtrihen pergjate gjithe […]

Eshte percaktuar pak me pare nepermjet shortit, rradha e kengetareve qe do te kendojne neser ne finalen e Eurovizionit qe po mbahet gjate kesaj jave ne Lsbone te Portugalise. Si asnjehere me pare, ne skenen e festivalit me te madh te muzikes europiane , ngjiten 3 kengetare shqiptare te cilet perfaqesojne tre shtete te ndryshme […]

  Ne Diten Nderkombetare te Promovimit te Aktivitetit Fizik  ne Travel Club ishte e ftuar Cenkuela Hasa , vajza e promovimit te fitnesit dhe jeteses se shendetshme ne blogun e saj ne Instagram. Cenkuela tha se per te gjithe ata qe nuk kane mundesi te merren gjate me aktivitet fizik dhe te frekuentojne rregullisht palestren […]

  Ne Diten Nderkombetare te Promovimit te Aktivitetit Fizik  ne Travel Club ishte e ftuar Cenkuela Hasa , vajza e promovimit te fitnesit dhe jeteses se shendetshme ne blogun e saj ne Instagram  Fitstation.al.  Nder te tjera Cenkuela na tha se per te pasur nje trup te mire dhe nje fizik te pelqyeshem nuk duhet […]

Kompania gjermane e makinave BMW po terheq nga tregu ne Britanine e Madhe plot 312 mije automjete, BMW Seria 1, Seria 3, Z4 dhe modelet e saj X1, me nafte dhe benzine te prodhuara nga marsi i vitit 2007 deri ne gusht te 2011-s. Vitin e kaluar, kompania njoftoi terheqjen nga tregu te 36.410 makinave […]

Altin Mici: Kravata ka dalë në pension!!!   Stilisti i njohur Altin Mici, ishte sot i ftuar ne një intervistë për emisionin travel Club në Radio Travel, ku foli për punën e tij intensive pothuajse 365 ditë të vitit! Stilisti i njohur sapo ka prezantuar koleksionin e ri dhe na zbuloi disa secrete  Altini […]

  Ministri i Infrastruktures dhe Energjise, ka deklaruar se fundmi se tashme jane siguruar 14 milione dollare shtese per pjesen e mbetur te rruges Tirane-Elbasan. Keto fonde do te bejne te mundur perfundimin e segmentit te mbetur qe lidhet me Elbasanin dhe rruga do te jete e hapur. Problemet me te medha aktualisht jane me rreshqitjen […]

  AKZM mori pjese se fundmi ne Panairin Nderkombetar te Turizmit Natyror dhe Vezhgimin e Zogjve ne Comacchio te Italise. Ne kete aktivitet stenda shqiptare pati nje interest e vecante nga ana e vizitoreve te huaj te interesuar per natyren e bukur te vendit tone dhe larmishmerine e shpendeve e gjallesave te cilat ndodhen ne […]

Tregu europian ka qene nje prej kontribuesve me te medhenje ne shifrat rekord te turisteve qe kane vizituar Singaporin vitin e kaluar. Qyteti ka kaluar shifren e 17 milione turisteve te huaj qe e kane vizituar gjate 2017, nje rritje me 7.7% me shume se nje vit me pare. Fitimet nga prurjet e turisteve llogariten […]

Spanja do te jete nje prej destinacioneve me te preferuara te turisteve ruse per kete vit. Bordi i turizmit ne Rusi ka theksuar se ne kerkim te destinacioneve me diell dhe det , Spanja do te kthehet kete vit ashtu si edhe me pare nje prej destinacioneve me te preferuara te turisteve ruse qe zgjedhin […]


Current track

Title

Artist