Travel Club

Vjeshta ka ardhur, ajri po bëhet gjithnjë e më i freskët dhe së shpejti lëkura jonë e pastër e verës do t’ia lërë vendin lëkurës së thatë. Ndaj për këtë temë folëm sot në emisionin Travel Club, me estetisten Besmira Gishto  nga  Austria Aesthetic Center në Tiranë. Znj.Besmira Gishto u shpreh se në ditët e […]

  “Tirana International Film Festival”, përgjatë gjithë kësaj jave në Tiranë do të mirëpresë 200 filma në kategori të ndryshme, në kinematë e kryeqytetit. Regjisorin dhe protagonistët e një prej filmave pjesmarrës në këtë festival i kishim sot të ftuar në emisionin Travel Club! Filmi “Neverland” me regjisor Erald Dika dhe Vladimir Doda do të […]

Emisioni i përditshëm në Radio Travel , “Travel Club”, sot nisi javën me një prej eventeve më të shumëpritura në kryeqytet, “Tirana International Film Festival”. E ftuar në studio ishte gazetarja e njëkohësisht PR e TIFF, Jetona Koçibelli e cila na tregoi më shumë rreth edicionit të 17 të “Tirana International Film Festival”. Koçibelli theksoi […]

Përfaqësuesja e Punëve të Jashtme dhe Politikës e Sigurisë, Federika Mogherini ka shprehur solidaritetin për serine e tërmeteve të fundjavës, të cilat shkaktuan dëme në ndërtesa dhe infrastrukturë si dhe lanë të plagosur shumë qytetarë. Ajo ka nënvizuar gatishmërinë e Bashkimit Europian për të ofruar ndihmë për të gjithë të prekurit. Për të realizuar këtë […]

  Portali i njohur amerikan, “Nothing Familiar”, që u kushtohet udhëtimeve dhe destinacioneve turistike më tërheqëse në botë, i ka kushtuar një reportazh plazheve të Ksamilit dhe ujërave të tyre të mrekullueshme. Bashkohuni me ne, teksa ndahemi rrugës për në plazhet dhe ishujt e Ksamilit, pse jo për të pasur informacion para se të shkoni […]

Ofertat e dites nga Vas Tour Operator! Ne Travel Club njihemi cdo dite me ofertat e dites nga Vas Tour Operator! Bashke me Aden dhe Ksenjen ne studio eshte edhe Tatjana nga departamenti i rezervimeve ne vas.al, e cila na prezantoi sot resortin Nubia Aqua Beach Resort ne Hurghada dhe Amara Dolce Vita Luxury ne […]

Ada dhe Ksenja mirepresin cdo dite ne Travel Club Tatjanen nga departamenti i rezervimeve ne Vas Tour Operator, e cila sugjeron per te gjithe degjuesit e Radio Travel destinacionet me te vecanta dhe ofertat me te mira te dites! Njihuni me oferten per diten e sotme, Jaz Mirabel Sharm el Sheikh & AMC Royal Hotel and […]

Ne Radio Travel me Tomi Kallanxhi Risite teknologjike dhe perdorimi i emoji-ve ne gjuhen shqipe!

Në prag të  sezonit veror, ku mbizotërojnë mbrëmjet e maturës e shumë evente të tjera të rëndësishme, Travel Club solli sot disa këshilla të vlefshme sa i përket trendeve të make up-it dhe flokëve. Për këtë , në studio ishin të ftuar dy profesionistët e “Beauty by Bro”, Liti (makeup-artist) dhe Floriani (hairstyle-artist) të cilët […]

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]


Current track

Title

Artist