Author: rt

N' KAFE  emisioni argetues  i fundjaves ne Radio Travel.
N' KAFE , emisioni argetues i fundjaves ne Radio Travel.  

Një epidemiolog kryesor në Mbretërinë e Bashkuar ka siguruar një parashikim të zymtë për udhëtimet ndërkombëtare, pavarësisht rritjes së vaksinave në mbarë botën. Dr Mike Tildesley, njëkohësisht edhe profesor i sëmundjeve infektive në Universitetin e Warwick, tha se përkundër përhapjes së vaksinave ai mbetet “skeptik” në lidhje me udhëtimet ndërkombëtare para vitit 2022. Sipas tij […]

Australia ka pezulluar udhëtimet pa karantinë me Zelandën e Re pasi tre raste të reja të COVID-19 u zbuluan në Auckland gjatë fundjavës. Shefi mjekësor i Australisë, Paul Kelly, thirri një takim urgjent të dielën vonë dhe u vendos që të gjitha fluturimet me origjinë në Zelandën e Re të klasifikoheshin si fluturime “Zona e […]

Izraeli dhe Qipro njoftuan një marrëveshje turizmi të dielën e cila lejon qytetarët e vaksinuar kundër koronavirusit, të udhëtojnë midis vendeve pa pasur nevojë për karantinë. Marrëveshja midis dy vendeve mesdhetare është një hap drejt rivendosjes së industrive të tyre të turizmit, të cilat janë goditur rëndë nga pandemia gati një-vjeçare. Javën e kaluar, Izraeli […]

Ekonomia e Tajlandës është shkatërruar nga pandemia, e cila uli ndjeshëm numrin e turistëve drejt këtij destinacioni. Të dhënat treguan se 2020-ta shënoi përformancën e saj më të keqe, pasoja të cilat nuk ishin parë prej më shumë se 2 dekadash. Tkurrja e ekonomisë gjatë vitit të kaluar ishte 6.1% dhe zyrtarët presin që ajo […]

Pas temperaturave të ulëta dhe kushteve të rënduara atmosferike nga reshjet e dëborës, Aeroporti Nënë Tereza njofton se kanë rifilluar normalisht fluturimet. Për çdo ndryshim, pasagjerët duhet të kontrollojnë oraret në faqen zyrtare të aeroportit dhe kompanitë ajrore përpara udhëtimit për detajet përkatëse. Konkretisht për ditën e sotme, TIA ka konfirmuar 15 fluturime. Listën e […]

“Destinacionet më të mira Evropiane” është për të nëntin vit radhazi, faqja më e vizituar në internet kushtuar udhëtimeve në Europë. Që prej vitit 2009 ajo ka promovuar kulturën dhe turizmin në Evropë, për miliona udhëtarë, por edhe për profesionistët e turizmit dhe medias. Këtë vit ata i drejtuan udhëtarëve një pyetje të thjeshtë, së […]

Kosova do të bashkohet me listën e vendeve që lëshojnë pasaporta vaksinimi për ata që marrin vaksinën kundër COVID-19.  Një vendim i tillë është konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës, e cila theksoi se Kosova së shpejti do të marrë 100 mijë vaksina përmes COVAX dhe qytetarët e saj do të kenë pasaportën e […]


Current track

Title

Artist