Author: rt

Page: 6

Është firmosur kontrata për rehabilitimin e linjës së re hekurudhore Tiranë- Durrës, e cila do të mundësojë udhëtimin mes dy vendeve brenda 22 minutave. Lajmin e bëri me dije ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ku ndër të tjerash tha se do të ketë një linjë hekurudhore Tiranë-Rinas, e përshkueshme në 12 minuta. Kompania italiane e […]

Këtë të enjte Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka konfirmuar 10 fluturime. Aktualisht lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët apo nënshtetasit evropianë dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit sipas vendeve pritëse. Stambolli, Beogradi, Frankfurti, Milano, Athina, Roma dhe Verona janë disa nga destinacionet kryesore. Aeroporti  i Tiranës i bën thirrje çdo pasagjeri për t’u informuar mbi […]

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar se ka nisur dje shërbimi për pajisje me Kartë Identiteti dhe Pasaportë për shtetasit shqiptarë rezidentë në Francë. I njëjti shërbim ka nisur edhe për shqiptarët rezidentë në Suedi, ndërkohë që sot paisja me dokumentet e identitetit do të nisë edhe në Ambasadën shqiptare në Berlin. […]

E ftuar sot në mëngjes në “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte dhe Juxhina Hasgjeta, e reja që jeton në USA prej  vitesh. Juxhina është nga qyteti i Librazhdit dhe fillimisht ka ardhur me studime ne Amerikë, pasi përfundoi gjimnazin. Ajo përfundoi Universitetin për biznes Ndërkombëtar, import-export  në “Missouri State University”. Aktualisht, […]

E ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte Alberta Zani, gazetarja që prej vitesh e ndan jetën midis Shqipërisë dhe Amerikës. Ajo foli sot për lagjen e famshme Bruklin, e cila është bërë shumë e njohur në skenat e ndryshme të filmave apo në videot e New […]

JetBlue ka ridizenjuar vendin e saj premium ndërsa përgatitet të nisë fluturimet transatlantike për herë të parë. Kabina e re do të ketë 24 suita private me një derë rrëshqitëse për çdo klient, jastëk të bërë me porosi dhe dizajn që ndihmon çdo klient të ndihet sa më komod. Si pjesë e rifreskimit, JetBlue do […]

Dubai ka njoftuar një seri të re masash për të ngadalësuar numrin në rritje të rasteve Covid-19 të regjistruara në Emirate. Konkretisht kapaciteti i audiencës në vendet e mbyllura, duke përfshirë kinematë, vendet argëtuese dhe sportive, do të ulet në 50 përqind. Hoteleve gjithashtu do t’u kërkohet të veprojnë me 70 përqind të kapacitetit, ndërsa […]

“Kemi arritur në përfundimin se është e pashmangshme zgjatja e bllokimit aktual pothuajse tërësisht deri më 2 mars”, u shpreh në një konferencë për shtyp kryeministri holandez Mark Rutte. Aktualisht Hollanda ka pësuar një rënie të numrit të infektimeve, megjithatë dy të tretat e rasteve të reja të COVID-19 në vend janë të lidhura me variantin […]

Danimarka ka vendosur të zgjasë kufizimet e udhëtimeve deri më 28 shkurt. Lajmin e bëri të ditur Ministria e Transportit, sipas të cilës çdo udhëtar që hyn në vend duhet të paraqesë një arsye të vlefshme dhe një test negativ Covid-19 të marrë në 24 orët e fundit. Gjithsesi danezëve u është bërë thirrje të […]

Botërori i Katarit 2022 do të zhvillohet me praninë e tifozëve. Lajmin e bëri të ditur presidenti i Federatës Botërore të Futbollit, Xhani Infantino, i cili u shpreh i sigurt se deri në nëntor të vitit të ardhshëm, Covid-19 nuk do të përbëjë më problem. Kupa e Botës në Katar do të zhvillohet nga data 21 nëntor […]


Current track

Title

Artist

Background