Destinacionet më të mira Evropiane për 2021

Written by on 12/02/2021

“Destinacionet më të mira Evropiane” është për të nëntin vit radhazi, faqja më e vizituar në internet kushtuar udhëtimeve në Europë. Që prej vitit 2009 ajo ka promovuar kulturën dhe turizmin në Evropë, për miliona udhëtarë, por edhe për profesionistët e turizmit dhe medias. Këtë vit ata i drejtuan udhëtarëve një pyetje të thjeshtë, së cilës iu përgjigjën më shumë se 600.000 persona nga 192 vende të botës. Ku do të donit të shkonit me pushime në Evropë sapo të jeni të sigurtë për të udhëtuar? Mes garës për të fituar titullin prestigjioz u rendit: Kapadokia, Calpe, Ishujt Kanarie, Capri, Cornwall, Lugina Dordogne, Firence, Gent, Ishulli Kefalonia, Kotor, Ishujt Lofoten, Paris, Romë, Sibiu , Lugina e Socës, Ishujt Tahiti, Tübingen dhe Vjena.


Current track

Title

Artist