Show Bizz

N' KAFE  emisioni argetues  i fundjaves ne Radio Travel.

Universiteti i Oksofrdit është renditur i pari në listën  ndërkombëtare të universiteteve më të mira për të katërtin vit radhaz. Vlerësimet vjetore të revistës “Times Higher Education” kanë renditur unviersitetin amerikan të Kalifornisë për Teknologji të dytin, dhe atë të Kembrixhit në vendin e tretë. Paralajmërimet kanë treguar se univeristetet e Britanisë së Madhe janë […]

Futbollistët më të mirë të momentit Messi dhe Ronaldo po shijojë pushimet me familjet e tyre. Messi pas sezonit të lodhshëm në Kupën e Amerikës , duket se po i shijon ditët e nxehta të korrikut në shoqërinë e bashkëshortes dhe tre djemve të tij. Ndërkohë, nga ana tjetër edhe Roanldo ka postuar foto nga […]

Elisabeta II postoi foton e parë të saj në sajtin e ndarjes së fotografive, për të shënuar hapjen e një ekspozite të re në Muzeun Britanik të Shkencave. Monarkja postoi në llogarinë e familjes mbretërore dy foto të një letre të shkruar nga Sharl Babaxh, që konsiderohet edhe si pionieri i kompjuterit të parë në […]

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez, kanë zyrtarizuan fejesën e tyre pas 2 vitesh lidhje dashurie. Këngëtarja publikoi foton, ku shihet unaza me një diamant gjigant,gjithashtu edhe i dashuri i saj, gjashtë vjeç më i ri postoi një foto ku ka konfirmuar se Jennifer i tha po. “Ajo tha po”, u shpreh Alex në postimin e […]

Rekord pas rekordi për Ariana Granden, mbretëreshën e pop-it që me albumin e fundit “Thank U, Next”, është duke arritur suksese pa mbarim.   Pasi ka thyer rezultatin e arritur para saj vetëm nga “Beatles”, me tre këngë në tre vendet e para të renditjes së “Bilboard”, ajo është bërë femra më e ndjekur në […]

Te rejat nga jeta e personazheve tona te preferuara ne kinematografi e muzike na terheqin gjithmone. Teksa lame pas nje vit plot me ngjarje te bujshme ne showbizz, nje 2019 plot me te tjera te tilla na pret. Nje prej ngjarjeve qe do te marre me shume vemendje do te jete ardhja ne jete e […]

Një situatë aspak e zakonshme ka ndodhur ditën e sotme në Radio Travel. Me nisjen e programit "Pop Sugar" nga gazetari dhe moderatori Ronaldo Sharka, ky i fundit ka pasur të ftuar moderatorin e njohur Kelvi Kadilli. Kelvi ka folur për karrierën e tij, thashethemet në portale dhe planet për të ardhmen por, ajo çfarë [...]

Mes qindra urimesh nga familjarët, miqtë dhe fansat e saj ai që ka ngrohur zemrat është Alban Skënderaj, me fjalët e tij të ëmbla e të veçanta. Ai ka postuar në rrjetin social Instagram një foto ku ata shfaqen në fesivalin e tij, të zhvilluar pak javë më parë; “Hapësira e një ëndrre”. Bashkangjitur fotos […]


Current track

Title

Artist