Author: rt

Page: 4

Urdhri i parë i presidentit Biden ku theksohej se çdo udhëtar duhet të mbajë detyrimisht maskë në aeroplanë, autobusë, trena dhe në aeroporte duket se është mirëpritur nga qytetarët amerikanë. Sipas Indeksit të fundit mujor të Besimit të Udhëtarëve të zhvilluar nga Travel Again, 91% e udhëtarëve e kanë vlerësuar këtë vendim. Gjysma e të […]

Udhëtarët që shpresojnë të udhëtojnë në Estoni duhet të jenë të vetëdijshëm se vendi ka futur rregulla të reja rreth karantinës dhe testimit të COVID-19. Qeveria Estoneze ka njoftuar se do të heqë dorë nga kërkesat e detyrueshme të karantinës për udhëtarët të cilët mund të provojnë se janë vaksinuar kundër virusit COVID-19. Edhe pse […]

E ftuar mëngjesin e sotëm në “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte dhe Brunilda Hoxha, shqiptarja që ka një kompani të sajën që merret me dizanjimin e markave të mëdha të modës, e deri tek dizanji i makinave. Ajo është transferuar në Itali që në moshën 8 vjeçare, kur familja e saj […]

E ftuar sot në mëngjes në emisionin “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte Merita Bregu, e reja që prej dekadash jeton dhe punon në Bolognia. Në moshën 18 vjeçare ajo fitoi çmimin “Miss Koha Jonë” dhe nisi të punonte si modele. Pas gjimnazit nuk kishte dëshirë të vazhdonte në Akademinë e Arteve […]

Gjeorgjia ka njoftuar se po heq kufizimet për udhëtarët ndërkombëtarë të cilët mbërrijnë me avion nga çdo vend, pasi të kenë provuar se kanë marrë të dyja dozat e vaksinës kundër Covid-19. Megjithatë për vizitorët jo të vaksinuar nga disa vende të caktuara, ekzistojnë rregulla të veçanta hyrëse. Konkretisht, udhëtarët nga destinacionet si Izraeli, Zvicra, […]

Biccari, një vend i thellë në rajonin e Puljas, shet shtëpi për 1 euro me kushtin që të rinovohen. Ofertat janë pjesë e misionit të kryebashkiakut Gianfilippo Mignogna për të shpëtuar qytezën e tij nga shpopullimi, me njerëzit që kanë vite që emigrojnë në SHBA.Gjithsesi vendi ofron oferta edhe për banesa që nuk kanë nevojë […]

Një stuhi e fortë dëbore ka prekur Gjermaninë të dielën duke shkaktuar si rrjedhojë anullimin e shumë udhëtimeve dhe ndaljen e punës së trenave. Në qytetin e Mynihut bora e dendur në rrugë, pezulloi punën e ambulancave dhe stopoi të gjithë transportin publik. Në disa zona trashësia e borës shkonte në mbi 1 metër. Ndërkohë, […]

Duke nisur nga dita e sotme, Austria ka vendosur të kufizojë ndjeshëm lëvizjet e udhëtimeve përtej kufijve të saj. Qëllimi është reduktimi i tyre vetëm në udhëtime të domosdoshme, për të frenuar kështu përhapjen e Covid-19. Personat që vijnë veçanërisht nga vendet e tjera fqinje, si  Gjermania, Italia, Zvicra dhe Lihtenshtajni do t’u nënshtrohen kufizimeve […]

Në një kohë normale, në Venecia të Italisë këto ditë do të festoheshin karnavalet. Me pandeminë e cila ka ndryshuar rrjedhën e gjërave, qyteti turistik po përballet me humbjen e gati 3 milionë turistëve. Sheshet dhe rrugët e qendrës historike janë të zbrazëta për të dytin vit radhazi ndërkohë që biznesi ndjen së tepërmi mungesën […]

Prej kësaj të shtune Athina, Selaniku dhe Halkidiki hyjnë në zonat e kuqe të Greqisë, pasi konsiderohen me rrezik të lartë. Shkak janë bërë infektimet e larta ditore me Covid-19 dhe rritja e fluksit nëpër spitale. Të shtunën dhe të dielën do të jenë të hapura vetëm supermarketet, dyqanet ushqimore, furrat e bukës, pikat e […]


Current track

Title

Artist

Background