Australia pezullon fluturimet me Zelandën e Re, ja shkaku

Written by on 15/02/2021

Australia ka pezulluar udhëtimet pa karantinë me Zelandën e Re pasi tre raste të reja të COVID-19 u zbuluan në Auckland gjatë fundjavës. Shefi mjekësor i Australisë, Paul Kelly, thirri një takim urgjent të dielën vonë dhe u vendos që të gjitha fluturimet me origjinë në Zelandën e Re të klasifikoheshin si fluturime “Zona e Kuqe” për një periudhë fillestare prej 72 orësh nga e hëna. Si rezultat i kësaj, të gjithë njerëzit që mbërrijnë nga fluturimet  me origjinë brenda kësaj periudhe tre-ditore do të duhet të kalojnë në 14 ditë karantinë të mbikëqyrur nga hoteli.


Current track

Title

Artist