Weekend lovers

“Shqip-Hop Fest” është festivali i parë i cili feston dhe promovon kulturën Hip-Hop në gjithësinë e saj. Ky aktivitet do të zhvillohet në datën 8 qershor në Sheshin Italia në Tiranë! Organizatori i këtij festivali Gerhard Veizi,  në studion e  Weekend Lovers me Ada Bileri, zbuloi më shumë detaje rreth datës 8 qershor dhe disa […]

Albanian Pop Rock, koncerti i ideuar nga Kozeta Kurti vjen këtë vit në edicionin e tij të 7-të, nën konceptin In Memoriam. E ftuar para disa ditesh,  në emisionin “Weekend Lovers”, në Radio Travel, producentja e këtij koncerti Kozeta Kurti, u shpreh se  do të ngjiten në skenë 15 artistë, për të risjellë këngët më […]

Një situatë aspak e zakonshme ka ndodhur ditën e sotme në Radio Travel. Me nisjen e programit "Pop Sugar" nga gazetari dhe moderatori Ronaldo Sharka, ky i fundit ka pasur të ftuar moderatorin e njohur Kelvi Kadilli. Kelvi ka folur për karrierën e tij, thashethemet në portale dhe planet për të ardhmen por, ajo çfarë [...]

  Lëvizja gastronomike “Rrno për me gatue”  do te jetë tek Pazari i Ri në Tiranë, më 18 Shtator dhe do të “pushtohet” nga 12 kuzhinierë shqiptarë nga Italia, Greqia, Belgjika, Mbretëria e Bashkuar, SHBA, Suedia dhe Danimarka, dhe nga shumë personazhe e personalitete vendase dhe media të huaja të sferës së kulinarisë të cilët […]

Shkodra festoon cdo vit ne mes te qershorit Diten e Liqenit dhe kete vit ajo do te zhvillohet ne daten 23 qershor!  Sipas korrespondetit te Radio Travel ne Shkoder, gazetarit Ergys Kavaja, kjo feste do te shoqerohet me nje ser aktivitetesh te planidfikuara kryesisht per tu zhvilluar ne uje, me pjesemarrjen e nxenesve te shkollave, […]

Ishulli i Sazanit ne Vlore eshte kthyer dy vitet e fundit ne nje prej terheqjeve me te medha te turisteve te huaj per shkak te historise se tij por edhe se deri para dy vitesh ka qene  e pamundur per tu vizituar! Interesi i te huajve dhe vendasve eshte gjithnje i madh per kete ishull, […]

Ne lidhje te drejtperdrejte telefonike me Radio Travel , gazetari Enrik Mehmeti informoi se kete fundjave numri i pushuesve shqiptare dhe turisteve te huaj qe kane zgjedhur te pushojne ne Vlore eshte teper i madh. Moti i mire dhe aktivitetet e shumta qe ofron Vlora jane terheqjet kryesore te kesaj fundjave ne qytetin bregdetar. Sipas […]

Ne prag te finales se madhe te Champions League ku do te perballen Reali  Madrid me Liverpul , ne “Weekend Lovers” diskutuam per kete ndeshje duke ndare emocionet edhe te nje prej tifozeve me te zjarrte te Liverpulit, moderatorin e  Radio Travel, Roel Rapit. Ne lidhje te drejtperdrejte telefonike nga Prishtina Roeli na tha se […]


Current track

Title

Artist