Tifozet shqiptare te Liverpul mblidhen sot ne Prishtine!

Written by on 26/05/2018

Ne prag te finales se madhe te Champions League ku do te perballen Reali  Madrid me Liverpul , ne “Weekend Lovers” diskutuam per kete ndeshje duke ndare emocionet edhe te nje prej tifozeve me te zjarrte te Liverpulit, moderatorin e  Radio Travel, Roel Rapit. Ne lidhje te drejtperdrejte telefonike nga Prishtina Roeli na tha se tifozet mbarekombetare te Liverpulit mlidhen ne kryeqytetin e Kosoves pasi aty eshte baza e tyre. Ashtu si klubet e tifozeve shqiptare te skuadrave te ndryshme kryesisht italiane te cilat kane bazat e tyre ne Tirane , tifozet e skuadrave angleze jane me shume te perhapur ne Maqedoni e Kosove. Roeli na tha se pritet qe mbremja e sotme ne Prishtine te jete e zjarrte pikerisht nga tifozeria shqiptare e Liverpoolit te cilet do te mblidhen per ta pare ndeshjen ne sheshin “Zahir Pajaziti” ne nje ekran gjigand. Ai pohoi me humor se pritshmerite e tij shkojne patjeter drejt nje fitoreje te Liverpulit dhe se priste qe ndeshje te perfundoje me nje gol te vetem qe do ta shenoje Muhamed Salah.

Intervista Audio

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist