Travel Club

Page: 4

Dorela Lazaj, një “Dordolet’s” për t’u pasur zili! Sa herë keni përdorur kartat e kreditit si shënjues librash?! Besojmë shumë shpesh. Tashmë për këtë ka menduar Dorela Lazaj, është një vajzë që të mbush me pozitivitet, plot energji dhe për më tepër jahstëzakonisht e sinqertë kur na tregon se ideja për të sjellë këto  “shënjues […]

Këto janë pushime! Edhe Antalya….dhe Manjola Nallbani live ! Një risi në tregun e turizmit, një këngëtare shqiptare që performon live në një resort luksoz në Antalia.  Këngëtarja e njohur shqiptare, Manjola Nallbani, nëpërmjet një lidhjeje direkte me telefon nga Antalia, për Radio Travel,  na foli për detajet e koncertit të sotëm (25 korrik) në […]

Vera ime WOW! Rikthehet Coca-Cola Summer Festival! Më 25 Korrik starton në edicionin e dytë Coca-Cola Summer Festival. festa më e madhe e muzikës në Sheshin Skënderbej. Erla Qenanaj nga Coca-Cola ishte sot ne Travel Club dhe na ftoi te gjitheve ne super eventin e 25 korrikut ne Sheshin Skenderbej, nga ora 20:00 deri ne […]

Entela Shkodrani: Kujdesi për lekurën, shqiptarët janë neglizhentë!   Lëkura, duke qenë një ndër elementet më të ndjeshme të trupit, kërkon një përkujdesje të veçantë gjatë periudhës së pushimeve. Temperaturat e larta dhe papastërtitë sjellin sëmundjet përkatëse dhe secili prej nesh mund të mbrohet, pikërisht duke nisur nga përfitimi prej informacionit. Entela Shkodrani, mjeke dermatologe […]

Dhurata Thanasi Daneri: Lërini fëmijët të lozin me miell, jo me lodra Made in China! Dhurata Thanasi Daneri nga Luga e Argjendte ishte sot e ftuar ne emisionin Travel Club ku foli per traditen e kulinarise ne krahina te ndryshme te Shqiperise dhe festat lokale ne disa prej zonave ende te panjohura shume nga vete […]

Adria Airways rrit floten, behet kompania ajrore me e madhe ne Ballkan! Adria Airways shton numrin e avioneve ne floten e saj duke u bere kompania ajrore me e madhe ne Ballkan. Lajmin e dha ekskluzivisht per Radio Travel Christian Schneider, drejtor marketingu i kompanise dhe drejtoresha e shitjeve Brigita Pungarcic qe ishin te ftuar […]

Ilir Dushkaj : Shqiptaret kane ende turp te ulen ne banak!   Sapo kemi prekur stinën e nxehtë të verës dhe secili nga ne do dëshironte të shuante etjen me një cocktail ku shija do të na jap energji dhe pozitivitet. Pikerisht per te na sygjeruar disa per koktejleve me te mira te stines se […]

Blerina Ago: Nuk mund te vije ne Shqiperi cdo lloj turisti   E ftuar ne studion e Travel Club ne Radio Travel, Znj. Blerina Ago foli dhe per mundesine e nje turizmi te kontrolluar ne Shqiperi. Kjo nenkupton sipas Znj.Ago se,,mbushja e te gjitha kapacitetetve ne turizem duhet te na beje te kuptojme se cfare […]

Sa te sigurte jane turistet kete sezon veror ne Shqiperi!   Emisioni Travel Club sot foli per per turizmin e kesaj vere, sigurine dhe cilesine e sherbimit! Sa jemi permiresuar dhe sa pune na duhet per te bere ne kete drejtim !? Ne studion e Travel Club e ftuar ishte Keshilltarja e Ministrit te Turizmit […]

Shqiptarët sigurojnë makinën, më pak jetën dhe shëndetin!   Shëndeti juaj dhe i familjes tuaj është pasuria më e çmuar, të cilën gjithkush shpreson ta ketë për të gjithë jetën, por jo gjithmonë është e mundur të ndodhë kështu. Të gjithë jemi të ekspozuar ndaj sëmundjeve dhe rreziqeve të tjera të cilët kërcënojnë shëndetin dhe […]


Current track

Title

Artist