Featured

Page: 4

Ku te pushoni mire dhe lire ne muajin maj?    Business insider ka pare se fundmi trendet e fluturimeve, te dhenat e klimes si dhe kohen e udhetimit pergjate pikut te pushimeve gjate periudhes se muajit maj duke nxjerre edhe destinacionet me te mira e me te favorshme per kete muaj. Keto destinacione perfshijne nje […]

  Aeroporti Nderkombetar i Hartsfield–Jackson ne Atlanta eshte me i ngarkuari ne bote. Vitin e kaluar ne kete aeroport u regjistruan plot 104 milione pasagjere , ndersa edhe tre muajt e pare te ketij viti shenojne rritje te ndjeshme te tyre. Keshilli nderkombetar i aeroporteve publikoi listen e te gjithe aeroporteve me te ngarkuar ne […]

2018, bum zhvillimesh turistike ne Shqiperi!  Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi tha se viti 2018 do te jete nje bum zhvillimesh turistike, pasi interesi i biznesit lokal dhe nderkombetar eshte shume i madh per te krijuar struktura te reja turistike ne Shqiperi. Deklarata u be diten e djeshme pasi per here te pare, […]

Se shpejti linja hekurudhore Kosove – Mal i Zi! Kosova dhe Mali i Zi se shpejti do te kene lidhen nepermjet linjes hekurudhore. Ministri i Infrastruktures se Kosoves  priti ne takim ambasadorin e Kosoves ne Mal te Zi, me te cilin biseduan per fillimin e marreveshjeve bashkepunuese per projekte infrastrukturore, te cilat do te sherbejne […]

Porti i Durresit pergatitet per fluksin e sezonit veror! ( Highlight) Afrimi i sezonit veror, kane rritur me 20-25% fluksin e trageteve dhe te udhetareve ne portin e Durresit.Per te perballuar fluksin e levizjeve gjate kesaj periudhe, agjencite shtuan numrin e trageteve, ndersa parashikojne qe me afrimin e sezonit veror, ne muajt korrik-gusht qe shenon […]

Lukova e transformuar gati per sezonin e ri turistik!   Lukova, nje prej perlave te bregut te Jonit, eshte transformuar totalisht pas investimeve te kryera dhe eshte gati te prese turistet ne sezonin e ri veror. Shesh i ri qendror i qytezes bregdetare tashme eshte me pamje te re, ndersa parqet dhe pemet e mbjella […]

Linjat ajrore me te mira ne bote sipas Tripadvisor!  Nje sondazh i linjave ajrore me te mira ne bote te perpiluar nga TripAdvisor ka vendosur Singapor Airlines ne krye  te renditjes. Per e renditjen e rezultateve jane analizuar pergjigjet e udhetareve per nje periudhe 12-mujore ne nje algoritem te tille qe fokusohej te sasia dhe […]

Italia , destinacioni me me shume atraksione turistike ne Europe!   Eurostat ka publikuar listen me destinacionet europiane qe kane me shume rajone me atraksione turistike per turistet. Studimi i bere ne shume vende te botes ku jane pyetur turiste te shumte ka renditur Italine si destinacioni me me shume atraksione te preferuara turistike qofte […]

“South Outdoor Festival” rikthehet serish, kesaj here ne Vuno!   Promovimi i turizmit te qendrueshem gjithevjetor ne fshatrat e bregdetit jonian do te vije edhe nepermjet aktiviteteve te ndryshme qe do te zhvillohen ne keto destinacione si eshte edhe  South Outdoor Festival – Himara 2018, qe do te zhvillohet ne Vuno, gjate ketij muaji. Nen moton […]

Hoteli i pare luksoz ne hapsire ne vitin 2021! Nje kompani e bazuar ne Teksas, SHBA, zbuloi planet e saj per te hapur hotelin e pare luksoz ne haperise ne fund te vitit 2021. Stacioni aurora, me permase 11mX4m, projektohet te akomodoje 4 udhetare dhe 2 anetare te ekuipazhit, per nje qendrim 12 ditor 321 […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background