BMW terheq nga tregu britanik 312 mije automjete.

Written by on 10/05/2018

Kompania gjermane e makinave BMW po terheq nga tregu ne Britanine e Madhe plot 312 mije automjete, BMW Seria 1, Seria 3, Z4 dhe modelet e saj X1, me nafte dhe benzine te prodhuara nga marsi i vitit 2007 deri ne gusht te 2011-s. Vitin e kaluar, kompania njoftoi terheqjen nga tregu te 36.410 makinave per arsye sigurie, por tani thote se mund te kete probleme te ngjashme edhe ne automjete te tjera.Prodhuesi gjerman i makinave njoftoi fillimisht per terheqjen e automjeteve te tij nga tregu ne Britanine e Madhe e me pas terheqja do te vijoje edhe ne SHBA, Australi, Kanada dhe Afriken e Jugut.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist