Uber brenda 2023 me taxi fluturuese!

Written by on 10/05/2018

Nga viti 2023, “Uber” shpreson t’i sjelle botes taksite qe fluturojne. Kompania prezantoi prototipet e reja, qe perfaqesojne te ardhmen e transportit, nje lloj kombinimi mes helikopterit dhe dronit, te krijuar ne bashkepunim me NASA-n dhe ushtrine amerikane.Njeri prej tyre, “Uber Air” do te fluturoje me nje ngritje nga 300 deri ne 600 metra lartesi. Mjetet fillimisht do te pilotohen nga njerez, por me vone mendohet te fluturojne ne menyre te pavarur. Uber nuk eshte i vetmi qe ushqen ambicie te tilla. Jane te pakten 19 kompani qe kane flirtuar prej kohesh me idene e makinave fluturuese, e po perpiqen t’i vene tani projektet e tyre ne zbatim.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist