3 Shqiptare ne Eurovizion!

Written by on 11/05/2018

Eshte percaktuar pak me pare nepermjet shortit, rradha e kengetareve qe do te kendojne neser ne finalen e Eurovizionit qe po mbahet gjate kesaj jave ne Lsbone te Portugalise.
Si asnjehere me pare, ne skenen e festivalit me te madh te muzikes europiane , ngjiten 3 kengetare shqiptare te cilet perfaqesojne tre shtete te ndryshme e per pe teper te tre me ambicje dhe pritshemeri te larte
Eugent Bushpepa do te ngjitet ne skene i 12-ti, pra gati ne mes te spektaklit te se shtunes, ndersa Eleni dhe Ermali nga Fieri te cilet perfaqesojne perkatesisht Qipron dhe Italine do te ngjiten ne skene te fundit

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist