Aeroporti i Vlores me cmime me te mira fluturimesh!

Written by on 11/05/2018

Ndertimi i aeroportit te Vlores do te zhvilloje me teper fluksin e qarkullimit te pasagjereve si dhe do te konkurroje ndjeshem çmimin e biletave te fluturimit, duke reduktuar kostot per qytetaret shqiptare. Kete e ka theksuar kryeministri i vendit gjate takimit te tij ne Asamblene e Pergjithshme te Dhomes se Tregtise dhe Industrise Shqiptaro–Turke. Sipas tij linja e re ajrore kombetare dhe ndertimi i aeroportit te Vlores do te behen realitet shume shpejt, duke rritur keshtu punesimin dhe ekonomine e vendit. Fale ketyre dy nderhyrjeve strategjike do te kemi rritje te fluksit te pasagjereve qe udhetojne, por edhe ulje te çmimeve te fluturimit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist