Cenkuela e Fitstation: 40 minuta ecje ne dite mjaftojne per te nje jete aktive!

Written by on 10/05/2018

 

Ne Diten Nderkombetare te Promovimit te Aktivitetit Fizik  ne Travel Club ishte e ftuar Cenkuela Hasa , vajza e promovimit te fitnesit dhe jeteses se shendetshme ne blogun e saj ne Instagram. Cenkuela tha se per te gjithe ata qe nuk kane mundesi te merren gjate me aktivitet fizik dhe te frekuentojne rregullisht palestren , 40 minuta ecje ne dite mjaftojne per nje jete aktive. Blogerja tha se dita duhet te nise patjeter me konsumin e mengjesit e te vijoje me te gjitha vaktet por me ushqime te shendetshme qe na jep vlerat e nevojshme. “Jam kunder dietave te forta por pro regjimit te duhur duke mos e tepruar me ushqimet qe na japin shume kalori”- tha ajo. Gjithashtu Cenkuela tha se eshte pro suplementeve ushqimore me baze proteinen per ata qe ushtrohen fort  dhe kunder steroideve.  Pasioni per fitnesin lindi si nje nevoje per te humbur kilogram per blogeren e qeshur nderkohe qe tashme frymezon edhe shume ndjekes se saj per te pasur nje jete te shendetshme, te duan trupin e tyre dhe te kene nje trup ne forme edhe pas lindjes J


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist