Festat e kulinarise, prezente gjate gjithe sezonit veror!

Written by on 14/05/2018

Kete sezon pergjate gjithe bregdetit turistik do te kete festa kulinarie dhe te tradites per t’u demonstruar turisteve mikpritjen shqiptare.Nga qendra e Ksamilit, ku gjate fundjaves me Festen e Midhjes eshte ngritur sipari i sezonit turistik ne Sarande ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi deklaroi se festat e tradites do te shtrihen pergjate gjithe sezonit turistik per t’u dhene mundesi turisteve qe krahas natyres, ata te shijojne kulinarine dhe produktet shqiptare.Kreu i Turizmit dhe Mjedisit shtoi se shume shpejt do te filloje edhe projekti “Smile Albania” per t’u ofruar turisteve te huaj, 1 mije arsye per te buzeqeshur dhe rikthyer ne Shqiperi.Ministri Klosi tha se, ky sezon do te shenoje rritje te numrit te turisteve, çfare do te thote me shume pergjegjesi per institucionet, por edhe bizneset. Ndersa, ministri Gjiknuri u shpreh se jane te gjitha premisat per nje sezon te mrekullueshem turistik.


Current track

Title

Artist

Background