Featured

Page: 6

Shume qesharak per te qene Ronaldo, zevendesohet busti i CR7 ne Madeira   Busti prej bronzi i Cristiano Ronaldos , i bere ne nder te futbollistit dhe i vendosur ne aeroportin e Madeiras ne Portugali duket se eshte ribere nga skulptori Emanuel Santos, pas polemikave mbi statujen e pare. Vendasit por edhe turistet e shumte […]

Ja sa u eshte premtuar lojtareve spanjolle nese fitojne serish Boterorin. Ne rast se Spanja fiton Kampionatin Boteror te Futbollit Rusi 2018, çdo lojtar do te fitoje 800 mije euro bruto. Ne pritje te nenshkrimit te kontrates, Kombetarja iberike dhe Federata spanjolle kane arritur tashme nje konsensus. Sipas asaj qe ben te ditur e perditshmja Marca, çdo […]

Renault dhe Nissan drejt bashkimit ne nje kompani te vetme! Prodhuesi francez i makinave Renault dhe gjiganti japonez Nissan, jane prane nje dakordesie per t’u bashkuar, gje qe do te krijoje nje kompani te re qe tregtohet me te njejtin aksion.Marreveshja do te perfundonte aleancen aktuale mes kompanive dhe do t’i bashkonte ato ne nje […]

Facebook zotohet per me shume siguri! Ne valen e perballjes me skandalin e perdorimit te parregullt te te dhenave te 50 milione perdoruesve te tij nga kompania konsulente britanike “Cambridge Analytica”, Facebook-u ka vendosur te riperterije kontrollet mbi privatesine. Permes nje njoftimi, kompania e themeluar nga Mark Zuckerberg sqaroi se e ka kuptuar shume qarte […]

Dikur tabu, tani te gjithe me smartphone ne fluturim.   Smartphoni po kthehet ne nje shoqerues te pandashem te udhetimeve. Te dhenat qe jep se fundmi kompania per informacionet teknlogjike SITA 94% e linjave ajrore dhe 82% e aeroporteve ne bote i kane dedikuar hapsira te rendesishme zhvillimit te aplikacioneve mobile per udhetaret. Nese dikur […]

Abu Dhabi pret 5.5 milione turiste kete vit Abu Dhabi synon qe brenda ketij viti te arrije 5.5 milione turiste ne hotelet vendase. Departamenti i Turizmit dhe Kultures ne kryeqytetin e Emirateve deklaroi se pritet qe fitimet ne kete industri te arrijne ne 2 miliard dollare kete vit. Vec turizmit kulturor, edhe rritja e numrit […]

#takemetoTahiti, fushata qe po ben buje ne rrjetete sociale. Tahiti kerkon te gjalleroje industrine turistike kete vit duke synuar vecanerisht turistet e rinje. Per kete arsye eshte prezantuar fushata turistike me e re nga autoritetet e vendit me emrin #takemetoTahiti. Vecse do shperndahet ne disa prej destinacioneve me te njohura ne bote per te prezantuar […]

Superkupa e Europes ne “Arena Kombetare”? Stadiumi “Arena Kombetare” qe po ndertohet ne kryeqytet eshte tashme nje kandidature zyrtare per te pritur ndeshjen e Superkupes UEFA ne vitin 2020. Federata Shqiptare e Futbollit ka depozituar zyrtarisht ne UEFA aplikimin e saj per organizimin e ketij eventi. Interesin per te pritur kete megaevent te futbollit europian […]

Original Group , nje prej me te njohurve ne bote per turizmin e “te rriturve” me qender ne Meksike, ka njoftuar planet per prezantimin se shpejti te kroceres se pare topless qe do te akomodoje ne bordin e saj turiste nudo. Anija turistike do te quhet “Temptation Caribbean Cruise” ashtu si dhe hoteli me te […]

Makina me te sigurta? Prezantohet “eCall”. Duke nisur nga data 31 Mars, te gjithe prodhuesit e automjeteve do t’i pajisin te gjitha makinat e tyre te reja me nje sistem te ri te quajtur “eCall”. Ky eshte nje program qe telefonon automatikisht sherbimet e emergjences ne rast te nje aksidenti rrugor serioz. Vete Shoqata e […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background