Sicilia nder destinacionet me te preferuara te kesaj vere ne Itali!

Written by on 28/04/2018

Sicilia nder destinacionet me te preferuara te kesaj vere ne Itali!

Sicilia do te jete ne prej destinacioneve me te preferuara te kesaj vere ne Itali. Ky eshte konfirmimi qe japin autoritetet italiane te turizmit per sezonin veror 2018. Rezervimet e deritanishme per sezonin veror jane rritur me 25% me shume se nje vit me pare per kete rajon. Tregu rus ka treguar nje rritje interesante ne Italia e sidomos ne Sicili kete vit. Fuqizimi i lidhjeve ajrore nga Moska ne aeroportet italiane te Palermos dhe Katanias ka dhene kontribut ne rritjen e prurjeve turistike ruse ne jug te Italise e me tej kete vit.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist