Destinacionet me te preferuara te momentit ne Shqiperi

Written by on 02/05/2018

Destinacionet me te preferuara te momentit ne Shqiperi

Destinacione te ndryshme te vendit jane mbushur gjate ketyre diteve me nje numer rekord vizitoresh favorizuar nga moti i mire dhe me diell. Plazhi i Shengjinit eshte ai qe ka shenuar prezence te shtuar te pushuesve qofte vendas po ashtu edhe te huaj. Kushtet e sherbimit dhe çmimet e kesaj periudhe vleresohen te arsyeshme, ndersa pastertia mbetet sfida kryesore e sezonit. Nderkohe te shumte jane edhe vizitoret ne qytetin muze te Beratit. Lagjet muzeale, pedonalia e qytetit, por veçanerisht Kalaja mbeten destinacionet kryesore per vizitoret nga vendit, Kosova por edhe te huaj. Po ashtu edhe Gjirokastra eshte qender vizitash ne kete periudhe ku vec pjeses muzeale te qytetit turistet kane zbuluar edhe natyren e  liqenit te Viroit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist