Featured

Page: 5

Nis ne Shkup maratona e Vas Travel Fair!   Celet ne Shkup sipari i Vas Travel Fair 2018, workshopit nderkombetar te turizmit qe synon terheqjen e vizitoreve apo agjencive turistike vendase per tu njohur me produktin turistik te kesaj vere por edhe lidhjen e bashkepunimeve mes bizneseve vendase dhe te huaja pjesmarrese ne kete event. […]

Droni R1 i ben te gjitha vete! Arkeolog, meteorolog, postier dhe tani edhe fotograf. Behet fjale per nje dron te pajisur me 13 kamera qe shkepusin imazhe nga te gjitha drejtimet. I quajtur R1 apo ‘selfie drone’ ai eshte i afte te beje foto dhe video ne levizje nga perspektiva e protagonistit ne çfaredo ambienti, […]

Vendet me te vizituara ne bote kete vit! Euromonitor  International ka bere nje studim ku jane renditur 100 shtetet me te vizituara te botes deri me tani kete vit. Azia eshte mbreteresha e vendeve  me te vizituara pasi qytetet me me shume turiste ne bote ndodhen atje. Vendin e pare e ka marre Hong Kongu […]

    Live ne PM Drive me Fisnik Dragushen, Drejtorin Gjeneral te Vas Tour Kosova dhe Maqedonia ne diten e pare te workshop-it te turizmit Vas Travel Fair 2018. Dita e pare e eventit ne hotel Mariott ne Shkup te Maqedonise. Dragusha: Panairi ne konceptin B2B mundesi e mire per lidhje partneriteti per bizneset turistike […]

Shqiperia hap dyert per gjithnje e me shume polake! Vitin e kaluar, Shqiperia pati me shume se  114 mije turiste polake dhe prirja kete vit duket se eshte per rritjen e metejshme te ketyre shifrave, duke i kthyer turistet polake nder ata me potencialin me te madh per vendin. Nje raporti i fundit i shoqates […]

Ne Berlin projektohen me shume hotele! Numri i hoteleve ne kryeqytetin gjerman Berlin do te rritet ndjeshem kete vit. Aktualisht jane mbi 30 hotele ne ndertim e siper per pritjen e turisteve ndersa nga 143 mije shtreter qe ofrohen aktualisht ne te gjithe qytetin, numr i tyre do te shkoje shume shpejt ne 160 mije. […]

Investimet ne Parkun e Madh te Liqenit Artificial vazhdojne. Nje kerkese e vazhdueshme e qytetareve ka qene edhe krijimi i mundesise per te aksesuar vet liqenin nepermjet nepermjet varkave dhe lojerave te tjera ujore. Ndaj Bashkia e Tiranes me mbeshtetjen edhe te Kryqit te Kuq Shqiptar ka nisur punen per realizimin e nje tjeter investimi […]

Azerbajxhani ne syrin e turisteve! Azerbajxhani po kerkon te promovohet gjithnje e me shume ne tregun turistik duke u kthyer ne nje destinacion vertete simpatik vitet e fundit. Vetem vitin e kaluar kete vend e vizituan mbi 8 milione turiste. Nderkohe viti 2018 pritet te sjelle te tjera rekorde. Per kete po japin kontribut edhe […]

Google perballe Oracle, rrezikon te humbase miliarda dollare! Beteja 8-vjeçare gjyqesore po shkon drejt fundit dhe nga kjo beteje duke se Google do te dale e humbur.Gjiganti amerikan i teknologjise rrezikon te humbase me miliarda dollare pas humbjes se gjyqit me Oracle, qe e kishte paditur per te drejtat e autorit ne ndertimin e sistemit […]

Mali i Zi kerkon me shume ruse!   Ne pergatitje e siper per sezonin turistik te veres, biznesi malazez po behet shpreson qe numri i turisteve ruse qe do vizitojne Malin e Zi kete vit, te jete me i madh se ai i nje viti me pare. Autoritetet e turizmit malazeze paraqiten oferten e tyre […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background