Spanja, nder destinacionet me te rendesishme per turistet ruse kete vit

Written by on 06/05/2018

Spanja do te jete nje prej destinacioneve me te preferuara te turisteve ruse per kete vit. Bordi i turizmit ne Rusi ka theksuar se ne kerkim te destinacioneve me diell dhe det , Spanja do te kthehet kete vit ashtu si edhe me pare nje prej destinacioneve me te preferuara te turisteve ruse qe zgjedhin resortet bregdetare per te kaluar pushimet e tyre. Per 3muajt e pare te ketij viti  numri i turisteve ruse ne Spanje ka rritje me 14% me shume se e njejta periudhe e nje viti me pare nderkohe qe kulmi do te jete gjate pjeses se dyte te 2018. Katalonia, Ishujt Kanarie, Valencia, Ishujt Balearik dhe Andalusia jane destinacionet me te rezervuara spanjolle.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist