Shqiperia ne qender te vemendjes se mediave arabe!

Written by on 05/05/2018

 

 

Shqiperia vihet ne vemendje te mediave arabe. Sipas ArabNews Bukuria e natyrore, pozicioni  gjeografik dhe klima mesdhetare e bejne Shqiperine nje destinacion atraktiv per gjithe vitin. Keta faktore sipas kesaj gezete kane ndikuar ne rritjen e numrit te turisteve qe vizituan Shqiperine ne vitin 2017 ne me shume 5,2 milione. Kohet e fundit, me rritjen e turizmit u rrit edhe numri i paketave turistike ne zonat me te bukura te Shqiperise si ”turizmi i diellit dhe detit”, ”turizmi i historise dhe kultures”, ”turizmi malor” si dhe fusha te tjera. Qytetaret e Arabise Saudite, Bahreinit, Omanit dhe Katarit mund te hyjne ne Shqiperi pa viza deri me 31 tetor dhe numri i tyre pritet te rritet ndjeshem kete vit. Gazeta thekson faktin se Shqiperia ka nje vije bregdetare 450 kilometra, qe shtrihet nga deti Adriatik deri ne detin Jon, me plazhe te mrekullueshme e qytete me kulture te pasur.


Current track

Title

Artist

Background