Greva ne hekurudha i kushtoi Frances 100 milione euro ne dite!

Written by on 04/05/2018

5 jave greve ne ndaj reformes se qeverise francez kane lene shenje ne transportin hekurudhor te ketij vendi pas pezullimit te qindra udhetimeve  me tren e metro. Sipas te dhneva te fundit grevat i kane kushtuar rreth 100 milione euro ne dite shtetit francez. Nga ana tjeter edhe pronaret e restoranteve dhe hoteleve kane theksuar renie te rezervimeve gjate kesaj periudhe te greves. Kjo eshte vene re sidomos nga turistet e moshes se trete te cilet preferojne me se shumti te levizin me tren ne France.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist