Roma, destinacioni i preferuar i amerikaneve!

Written by on 04/05/2018

Roma eshte kete vit destinacioni me i preferuar i turisteve amerikane. Studimi eshte bere nga autoriteti i aviacionit civil amerikan qe ka studiuar tendencat e fluturimeve te amerikaneve kete vit. Kryeqyteti italian ka marre podiumin edhe te rezervimeve me te shumta turistike qe amerikanet kane bere kete vit. Ne vend te dyte renditet Vankuveri ne Kanada dhe ne vend te tretet Dublini ne Irlande. Kete vit mbi 50 milione turiste amerikane do te udhetojne ne destinacione te ndryshme te botes.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist