Travel news

Page: 2

Sot ne White City Resort na priti menaxheri i pergjithshem i ketij resorti, i cili na prezantoi shkurtimisht ate cfare ky resort ofron dhe ofertat me te mira per pushuesit Shqiptare. @vas.al #joinuslovevas  

Shqiperia kete vit me nje performance me te mire mjedisore! Shqiperia ka perparuar me 19 vende ne Indeksin e Performances Mjedisore. Sipas nje artikulli te revistes Vogue, nuk mund te mohohet ndikimi pozitiv qe mund te kete udhetimi ne bote nga rritja e mirekuptimit kulturor mbi ruajtjen e natyres se virgjer. Sipas Indeksit te Performances […]

Destinacionet mesdhetare do te mbushen me turiste rus!   Rusia do te dergoje me shume turiste ne vendet mesdhetare kete vit. Me sa behet me dije nga autoritetet ruse te turizmit , me qindra mijra turiste ruse do te pushojne kete vere ne Qipro, Greqi, Turqi dhe vendet te tjera te Mesdheut. Numri i turisteve […]

Turizmi i shendetit udhehiqet nga turistet arabe!   Turistet arabe kane qene nder turistet te cilet kane shpenzuar me shume per turizmin e shendetit. Kete e deshmojne edhe shifrat e fundit te publikuara nga Shoqata  Boterore e Turizmit te Shendetit qe deshmojne se vitin e kaluar turistet arabe kane shpenzuar me shume se 27 miliard […]

Vlora nder destinacionet me te mira low cost per italianet! Vlora renditet nder 10 vendet me plazhet low cost me te mira ne Europe nga mediat italiane. Kete here eshte ViaggineWs.com qe e ka renditur Shqiperine dhe Vloren ne vecanti si destinacion teper te bukur me kosto te uleta per pushime. Sipas webit italian ne kete […]

Turizmi lulezon ne Meksike!   Turizmi po lulezon ne Meksike kete vit. Ne gadishullin Yucatan dhe ne detin e Karaibeve numri i rezervimeve vijon te rritet ashtu si dhe numri i resorteve te reja. Aktualisht ne Meksike 70 hotele te reja luksoze jane ne ndertim e siper. Te dhenat i sjell TopHotelProject. Nje tjeter destinacion […]

Gloria Hotels zgjeron projektet ne Dubai!   Gloria Hotels and Resorts me baze ne Dubai ka ne plan te zgjeroje projektet ne Lindjen e Mesme per te shtuar numrin e hoteleve. Sic ben me dije zedhenesi i grupit te hoteleve ne kete rajon pritet qe ndertohet nje tjeter hotel i markes Gloria me 3 yje […]

Bullgaret, te paret per pushime ne rajon!   Bullgaria kryeson kerkesat e turisteve ballkanas per pushime brenda rajonit. Ne vitin 2017, mbi nje milion turiste ballkanas vizituan Bullgarine, duke i bere ata te huajt me te shumte ne numer ne vendin fqinj per vitin e 8-te me radhe. Me se shumti Bullgaria u preferua nga […]

Destinacionet me te preferuara te veres ndodhen ne Europe! Harta e destinacioneve me te preferuara per kete vere do te perqendrohet serish ne Europe. Te dhenat e Keshillit Boteror te Turizmit dhe Udhetimit raportojne se Spanja parashikon qe te kete nje numer rekord turistesh kete sezon. Rritja e kerkeses mbeshtetet kryesisht nga paqendrueshmeria e destinacioneve […]

Vijon projekti per ndertimin e aeroportit turistik te Kretes Greqia vijon projektin  per ndertimin e aeroportit te dyte me te madh ne vend. Behet fjale per nje aeroport qe do te ndertohet brenda vitit 2019 ne Krete e qe do tu sherbeje me shume se 7 milione pasagjereve ne vit, kryesisht turiste. Per ndertimin e […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background