Pas 20 muajsh e izoluar, Australia po rihapet për botën!

Written by on 23/11/2021

Nga muaji i ardhshëm Australia do të hapë kufijtë e saj për studentët e huaj të vaksinuar, punëtorët e kualifikuar dhe personat që kanë viza. Qytetarët do të mund të udhëtojnë vetëm me një test negativ të koronavirusit përpara nisjes nëse janë vaksinuar kundër COVID. 19.

“Australia po rihapet për botën,” tha Sekretarja e Brendshme Karen Andrews, duke shtuar se ky ishte “një hap i ri përpara për vendin”./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist