Nga Spanja në Francë. Egjipti shënon rritje të numrit të turistëve të huaj

Written by on 10/10/2022

Egjipti ka pasur një rritje të trafikut turistik që vjen nga një numër vendesh evropiane, veçanërisht Spanja dhe Franca. Kompanitë spanjolle turistike aktualisht po bëjnë rreth 48 udhëtime në muaj në Luxor. Turizmi parashikohet të jetë i shëndetshëm po ashtu nga gjysma e dytë e këtij muaji, me Japoninë, Korenë e Jugut dhe Indinë.

Egyptology Is Having a Big Moment. But Will Tourists Come? - The New York  Times

Perqindja e rezervimeve të konfirmuara gjatë dimrit është më e lartë se ato gjatë dy viteve të fundit, shton Othman, kreu i Komitetit të Marketingut të Turizmit Kulturor në Ministrinë Egjiptiane të Turizmit./radiotravel.al 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist