1 milion përdoruesve të Facebookut u vidhen të dhënat

Written by on 10/10/2022

Kredencialet e llogarisë së 1 milion përdoruesve të Facebookut  mund të jenë komprometuar për shkak të problemeve të sigurisë me aplikacionet e shkarkuara. Kompania njoftoi të premten se ka identifikuar më shumë se 400 aplikacione keqdashëse Android dhe iOS që synojnë të vjedhin informacionin përdoruesve, kryesisht në Facebook.

Why fraudsters want to hack your Facebook and 7 ways to stop them | This is  Money

 

Meta tha se informoi Apple dhe Google për këtë çështje në mënyrë që të lehtësonte heqjen e aplikacioneve. Aplikacionet zakonisht maskoheshin si editues fotografish, lojëra celulare ose gjurmues të shëndetit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist