Author: rt

Page: 7

Ne mbare boten trafiku eshte kthyer ne nje problem tejet serioz dhe ne rritje te vazhdueshme. Qytete te ndryshme kane ndermarre nisma per te zvogeluar trafikun, por zgjidhja perfundimtare eshte ende e veshtire dhe shume qytetare vazhdojne te vuajne per ore te tera ne pritje. Nje kompani navigimi dhe hartash, “TomTom” ka mbledhur te dhena […]

Rrjeti social Facebook ka konfirmuar faktin qe shefi ekzekutiv do te takohet me kreret me te larte te Parlamentit Europian per te diskutuar mbi shqetesimet mbi privatesine ne Bruksel. Data e takimit me Mark Zuckerbergun nuk eshte percaktuar ende, por presidenti i Parlamentit Europian tha se shpresonte qe te ndodhte javen e ardhshme.Bisedimet do te […]

Nokia ka prezantuar ne Kine smartphonin e pare me notch, Nokia X6. Ky model, i cili pritej prej kohesh, ka nje design te kuruar ne çdo detaj me çmim mjaft konkurrues. Ne pjesen e pasme te Nokia X6 ndodhen dy fotokamera me dy sensore te vendosur vertikalisht dhe po ashtu sensori per gjurmet dixhitale. Ekrani ka raport […]

Kompeticioni i ri i Boterorit per Klube do te nise ne vitin 2021 dhe do te zhvillohet nje here ne kater vjet. Ne te do te jene 24 skuadra pjesmarrese nder me te mirat te ndara ne 8 grupe, plus faza me eliminim direkt nga faza çerekfinale ne finale.Ne eventin e pare do te ftohen […]

Ekzekutivi me i paguar i nje kompanie te listuar ne Hong Kong nuk eshte as nje financier tejet ambicioz si Elon Musk dhe as dikush i cili merret me pasuri te paluajtshme. Por nje ish menaxher fabrike I cili ndihmoi qe nje kompani e perpunimit te mishit ne pronesi te shtetit te kthehej ne prodhuesit […]

Nje diamant i rralle blu qe ka kaluar 300 vitet e fundit ne shtepite mbreterore te Europes eshte shitur ne ankand ne Gjeneve per 6.7 milione dollare.Blue Farnese iu dha si nje dhurate martese Elisabeth Farnese, vajzes se Dukes se Parmes kur u martua me Filipin V te Spanjes ne 1715. Me pas, ai kalonte […]

Të dyja i përkasin botës së televizionit. Bëhet fjalë për Norën dhe për Klaudja Pepën.  Por nga një foto e postuar nga balerina, vërehet se vajzat janë duke bashkëpunuar së bashku.  Ato u panë në një sallë baleti teksa realizonin statura të njëjta.  Mos vallë Nora do jetë duke realizuar një videoklip te ri. Presim […]

I riu që bëri skandal në Festivalin Europian të Këngës, Eurovision është një shqiptar me nënshtetësi britanike.  Konstanin Bouki është rreth 30 vjeç.  Ai prej disa viteve  ka emigruar në Londër dhe ka kohë që e thërret veten filozof, reper dhe adhuron Che Guevaran.  Ai deklaroi për një intervistë  se gjesti i tij ka ardhur […]

Khloe Kardashian duket se është lodhur nga kritikat dhe nga njerëzit përreth të cilët gjithmonë i thonë se çfarë duhet të bëjë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ajo ka vendosur të thyejë heshtjen për herë të parë që pas tradhëtisë së partnerit me 5 vajza dhe lindjes së bebushes. Ajo u shpreh […]

Nikki Bella e habitur i është përgjigjur John Cena-s, pasi ky i fundi pranoi se dëshiron të martohet me të dhe të kenë fëmijë së bashku. Rrëfimi i tij erdhi disa javë pasi ata u ndanë për të njejtën arsye. Yjet e “WWE”, të cilët kanë qenë në një lidhje prej 6 vitesh duhet të […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background