Author: rt

Page: 5

Nje tjeter vale shperthimi nga vullkani “Kilauea” ne Hawai ka shperndare sasi te shumta hiri ne nje perimeter prej mbi 9 kilometrash  ndersa banoret e ishullit u paralajmeruan te gjenin strehim, pasi rete e dendura te tymit pushtuan zonen.Shperthimi u regjistrua rreth ores 04:15 me oren lokale. Stafi qe mbante ne vezhgim vullkanin eshte  evakuuar. […]

Qendra Kombetare e Inventarizimit te Pasurive Kulturore ka pergatitur botimin “Katalogu i Objekteve te Humbura 1990 – 2016 te deklaruara te humbura nga Institucionet e Trashegimise Kulturore ne Republiken e Shqiperise”.Inventarit te pasurive kulturore qe ruhen ne fondet e Institucioneve publike ne Republiken e Shqiperise dhe te denoncuar prej tyre i mungojne rreth 2249 objekte. […]

Ne Prefekturen e Gjirokastres eshte zhvilluar mbledhja e Komitetit Rajonal te Zhvillimit te Turizmit me teme diskutimi hapjen e sezonit te ri turistik 2018 dhe planin e masave pergatitore te marra. Ne kete takim ishte i pranishem edhe zv/ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Hajrulla Çeku. Ne kuader te promovimit dhe rritjes se turizmit ne Qarkun […]

Gezimi i parë për të, fryti i dashurisë me bashkëshorten e tij, erdhi në jetë. Futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit Ansi Agolli, është bërë baba për herë të parë. Lajmin e ka ndarë me të gjithë ndjekësit e tij në rrjetet sociale, ku ka zbuluar një portret të ëmbël familjar, ndërsa shihet me të […]

Modelja dhe moderatorja e famshme Chrissy Teigen ditën e djeshme ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë që është djalë. Ajo ka postuar një status në rrjetin social Twitter ku shkruan: “Dikush është këtu”. Chrissy vetëm pak ditë më parë tregoi se është e lodhur nga shtatzënia dhe priste me padurim të mbante […]

Bella Hadid duket e mrekullueshme në kopertinën “Harper’ Bazaar”.  Ajo duket se ka realizuar një set fotografik mjaft sensual për këtë revistë.  Pjesmarrjen në këtë revistë e ka bërë të dituar vetë modelja e cila u shpreh se kjo ishte kopertina e saj e parë, për këtë revistë.   

0 0

17/05/2018

 Vajza e paralizuar fillon te ece per   Rita oren … Sa moment i bukur! Rita Ora ka nisur turin e saj muzikor “Girls” dhe po ecën mjaft mire. Në koncertin e djeshëm ka takuar një fanse të veçantë, e cila është rikthyer pas 5 vitesh për t`i mbajtur premtimin Rita Orës. Kjo fanse është e […]

Modelja  e famshme shqiptare Emina Cunmulaj e cila prej vitesh jeton në Shtetet e Bashkuara është pak ditë para lindjes së fëmijës së saj të dytë. Emina e cila gjithashtu është mamaja e një vajze të quajtur Ella Faria me anë të një postimi në Instagram i ka bërë një premtim shumë patriotik. Teksa ka postuar […]

Drejtoresha Ekzekutive e Shoqates Shqiptare te Turizmit, Znj.Matilda Naco, ishte sot e ftuar ne emisionin Travel Club ne Radio Travel per te folur per pritshmerite e sezonit turistik 2018. Ajo u shpreh se parashikimet jane positive por me shifra, rreth dyfishimit apo jo te numrit te turisteve do te mund te flasim vetem pas mbylljes […]

Matilda Naço: “Nuk mund te behemi si bregdeti i Antalias”!   E ftuar ne Travel Club Matilda Naço, Drejtoresha Ekzekutive e ATA-s diskutoi  ne studio disa prej problematikave te ketij sezoni veror duke u fokusuar vecanerisht tek strukturat hoteliere. Sipas saj sherbimi all inclusive edhe pse eshte praktikuar vitet e fundit ne vendin tone per […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background