Upcoming

TRAVEL NEWS

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit

10:00 pm 10:05 pm0 0

Turizmi shiptar perfaqsohet ne “Adria Hotel Forum” 2019

Turizmi shiptar perfaqsohet ne “Adria Hotel Forum” 2019 Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, perfaqesoi Shqiperine dhe paketen gjithevjetore turistike te saj, ne nje nga konferencat me te rendesishme te zhvilluara ne Beograd, ne datat 20-21 shkurt me perfaqesues te emrave te njohur te hotelerise se rajon.Shkembimi i pervojave, ideve te reja ne fushen e turizmit, […]

0 0

Maduro mbyll kufijte e Venezueles, shume kompani anulojne fluturimet

Maduro mbyll kufijte e Venezueles, shume kompani anulojne fluturimet Presidenti i Venezueles, Nicolas Maduro, ka urdheruar mbylljen e kufirit me Brazilin, mes krizes per ndihmat humanitare te ardhura nga jashte.Gjithashtu presidenti po merr ne konsiderate edhe mbylljen e kufirit me Kolumbine.Maduro njoftoi mbylljen e kufirit me Brazilin ne nje njoftim televiziv.Ndihmat e jashtme po mblidhen […]

0 0

IATA ben publike shifrat e aksidenteve ajrore per 2018

IATA ben publike shifrat e aksidenteve ajrore per 2018 Numri i personave te vdekur ne aksidentet ajrore u rrit ne 523 ne vitin 2018, ne krahasim me vetem 19 persona qe ishte nje vit me pare. Njoftimin e beri Shoqata Nderkombetare e Transportit Ajror. Nderkohe qe diferenca e numrit te viktimave eshte rritur ndjeshem, aksidentet […]

0 0

BE synon implementimin e energjise se paster ne rajon

BE synon implementimin e energjise se paster ne rajon Komisionari per Zgjerim dhe Fqinjesi i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn dhe kryeministri i Malit te Zi, Dushko Markovic kane nisur ne Podgorice nje takim ministror per kalimin e vendeve te Ballkanit Perendimor ne energji te paster.Hahn ka thene se politika e BE-se per energjine mbeshtetet ne […]

0 0

Breakdancing, sport ne Lojrat Olimpike?

Breakdancing, sport ne Lojrat Olimpike? Breakdancing eshte propozuar per tu bere pjese e Lojerave Olimpike te Parisit ne vitin 2024, njoftuan organizatoret. Breakdance eshte midis kater sporteve qe organizatoret do t'i propozojne Komitetit Olimpik Nderkombetar, perfshire serfin, alpinizmin dhe skateboard, qe do debutojne ne Tokio 2020.Sportet e bilardos dhe shahut deshtuan per tu bere pjese […]

0 0

Zvicra, shteti me i mire ne bote per kete vit, ja arsyet!

Zvicra, shteti me i mire ne bote per kete vit, ja arsyet! Zvicra u cilesua si shteti me i mire ne bote per te tretin vit rradhazi, kryesisht per shkak te qendrueshmerise se saj ekonomike dhe politike. Por perveç tyre, ky shtet ka edhe nje sere faktoresh te tjere te cilet e bejne ate qe […]

0 0

Tripadvisor: Turi ne Vatikan, me i preferuari ne bote

Tripadvisor: Turi ne Vatikan, me i preferuari ne bote Turi ne qytetin e Vatikanit eshte shpallur si turi me i pelqyer ne bote nga Tripadvisor. Studimi eshte bere nga ekspertet e websitit te udhetimeve ne baze te prenotimeve qe turistet kane bere dhe pershtypjeve pozitive qe kane lene. Per kete vit turet ne shtetin fqinj […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 10:00 pm

TRAVEL NEWS

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit

EveryDayWeek 6:05 pm

Shazam ne Radio Travel

EveryDayWeek 10:05 pm

TRAVEL ROCK

ROCK IS DEAD...LETS GET ROCKED


TRAVEL REPORT


0 0

Si festohet Shen Valentini ne disa vende te botes?

Si festohet Shen Valentini ne disa vende te botes? Është festa më e ëmbël e vitit dhe një nga më të përhapurit në botë. Nga Amerika në Angli, nga Brazili në Japoni, nga Kina në Tajlandë, të gjithë thonë “Unë të dua”. Por si festohet Dita e She Valentinit ne vendet e ndryshme? Ne Itali […]

0 0

5 ide per ta bere me intime shtepine per Shen Valentin

5 ide per ta bere me intime shtepine per Shen Valentin Festa e te dashuruarve eshte afer dhe eshte koha te mendoni si do te dekoronni shtepine tuaj per te krijuar nje atmosphere romantike. Shume preferojne ta kalojne naten e Shen valentinit ne restorante, locale, etj. Por ato romantiket qe nuk heqin dore nga festimi […]

0 0

Nje dimer magjik! Ja destinacionet e vecanta per festat e fundvitit

Periudha e Krishtlindjeve sjell gezim dhe hare per te gjithe per shkak te atmosferes, stines dhe padyshim bashkimit me njerezit me te afert. Megjithate edhe vendi ku kalohen ketofesta shton emocionet e ketij sezoni duke sjelle momente te paharrueshme.  Per kete arsye zgjedhja e destinacionit teduhur per festa eshte teper e rendesishme. Le te bejme […]

0 0

Shqiperia mes 5 destinacioneve me te mira low cost ne bote!

Revista online “Global Banking ang Business Review” e finances dhe sektorit bankar, ka listuar Shqiperine ne mesin e vendeve teper ekonomike per t’u vizituar. “5 vendet kryesore ne bote per tu vizituar me nje buxhet te ulet”, e titullon artikullin e botuar se fundmi kjo reviste. Era e ajrit te fresket, aromat e ushqimit te […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs

Travel Chart of The Week


Choose a day


TRAVEL NEWS

7:00amEveryDayWeek

7:00amEveryDayWeek

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

MORNING TRAVEL

7:05amEveryDayWeek

7:05amEveryDayWeek

Emision informativ live i formatit te mengjesit Informacionet me te nevojshme per te filluar nje dite te re. Destinacioni i dites per te pushuar, argetuar dhe shijuar.   Muzika me e mire per tju shoqeruar rruges per ne pune  

Learn more

TRAVEL NEWS

10:00pmEveryDayWeek

10:00pmEveryDayWeek

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

TRAVEL CLUB

10:05amEveryDayWeek

10:05amEveryDayWeek

Emision argetues dhe informues mbi ngjarjet dhe eventet e dites ne Shqiperi, rajon dhe me gjere. Te ftuar ne studio aktiviste dhe personazhe pjesmarres dhe organizatore te ketyre eventeve por jo vetem... Travel Club eshte vendi ku bizneset promovojne ne detaj produktet dhe ofertat e tyre te rradhes. Keshilla dhe sugjerime  per te udhetuar dhe kaluar diten ose fundjaven. Emisioni "Travel Club" transmetohet edhe ne Livestream ne faqen zyrtare te Facebook te Radio Travel

Learn more

TRAVEL NEWS

12:00pmEveryDayWeek

12:00pmEveryDayWeek

Lajmet me te fundit nga Industria e Turizmit e njohur gjeresisht si Travel Radio Travel eshte e investuar ne burimet me te njohura te lajmeve Travel dhe eshte burimi kryesor dhe profesional i ketyre lajmeve per Shqiperine dhe rajonin Radio Travel ka nje staf te gjere korrespondentesh dhe bashkepunetoresh ne sherbim te lajmit me te fundit te industrise se turizmit

Learn more

NON STOP MUSIC

12:05pmEveryDayWeek

12:05pmEveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

PM DRIVE

3:05pmEveryDayWeek

3:05pmEveryDayWeek

Emisioni i preferencave muzikore te degjuesve cdo pasdite, por jo vetem. Gjithcka mbi muziken dhe boten e show bizit ne Shqiperi dhe ne bote Kenget me te reja dhe me te degjuara te momentit Koncertet e kengetareve me te njohur ne Europe dhe Ballkan  

Learn more

NON STOP MUSIC

5:00pmEveryDayWeek

5:00pmEveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Shazam ne Radio Travel

6:05pmEveryDayWeek

6:05pmEveryDayWeek

Shazam eshte nje aplikacion i njohur boterisht per gjetjen e titullit te kenges dhe artistit on air, me nje klik. Cdo dite mbasdite ora 18'00, sjellim kenget me te klikuara ne Shazam ne vende te ndryshme te botes duke sjelle ne kete menyre shije te ndryshme muzikore cdo dite.

Learn more

TRAVEL ROCK

10:05pmEveryDayWeek

10:05pmEveryDayWeek

Emision Live dedikuar teresisht muzikes Rock Kenget dhe albumet me te reja te ketij zhanri muzikor Datat e turneve te grupeve me te njohur te muzikes boterore Hite qe kane bere historine e muzikes  Intervista Live ne studio me kengetare, artiste dhe fansa te muzikes rock Ritem dhe dinamike nen prezantimin e Visar Bilalit

Learn more

NON STOP MUSIC

12:00amEveryDayWeek

12:00amEveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

INDIE TOP 20 COUNTDOWN

6:00amEveryDayWeek

6:00amEveryDayWeek

European Top 20 Countdown  eshte nje program internacional I cili transmetohet njekohesisht ne 250 radio ne 80 vendeve te ndryshme te botes cdo te diele  ne mbremje ora 22’00 Programi prodhohet  ne Florida USA nga Studio e njohur nderkombetarisht,  Music And Films dhe Radio Travel eshte partnere ekskluzive e ketij Radio Show internacional.

Learn more

Current track

Title

Artist

Background