Now On Air

NON STOP MUSIC

NON STOP MUSIC

00:00 23:590 0

Rregullat, kufizimet dhe Delta zbehin turizmin në Evropë!

Kaosi dhe konfuzioni mbi rregullat e udhëtimit dhe masat për të përmbajtur shpërthime të virusit, po kontribuojnë në një tjetër verë të vështirë për industrinë e turizmit të goditur në Evropë. Destinacione të njohura po ndeshen me një rritje të infeksioneve ndërsa piku i sezonit është nën një presion të dukshëm. Veçanërisht Franca dhe Italia […]

0 0

Çfarë është leja e gjelbër e mikpritjes dhe pse është e nevojshme?

Një numër në rritje i vendeve në Evropë po planifikojnë ta bëjnë të paligjshme hyrjen në bare dhe restorante pa provën e një vaksinimi COVID-19. Një rritje e rasteve duke përfshirë Francën, Italinë dhe Hollandën do të thotë se ‘kartat e gjelbërta’ do të kërkohen për të hyrë në të gjitha vendet e mikpritjes së […]

0 0

SHBA thirrje ndaj qytetarëve: Mos udhëtoni drejt Spanjës dhe Portugalisë!

Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve vazhdon t’i dekurajojë pasagjerët për udhëtimet drejt Spanjës, Portugalisë, Qipros dhe Kirgistanit. Shkak është numri në rritje i rasteve me Covid-19 në këto vende. Ndërkohë autoritetet e vendeve evropiane shprehen se një qendrim i tillë është i tepruar dhe se nuk kanë ndërmend të mbyllin kufijtë për […]

0 0

Kush mund të udhëtojë në Bullgari tani për tani?

Njerëzit që mbërrijnë nga BE apo nga vendet e gjelbërta, të konsideruara si të sigurta nga pikëpamja epidemologjike, lejohen të udhëtojnë në Bullgari këtë verë. Vizitorët nga këto vende duhet të paraqesin një certifikatë të vlefshme vaksinimi  ose provë tjetër të autorizuar në përputhje me rregulloren e BE-së COVID-19. Aktualisht Shqipëria, ndonëse me shifra të […]

0 0

Dy atraksionet e famshme të Madridit, tani pjesë e Unesco-s!

Paseo Del Prado dhe Park El Retiro janë dy atraksionet e Madridit që i janë shtuar së fundmi listës së trashëgimive botërore të Unesco-s. Të njohura si zonat më të vizituara nga çdo turist anembanë botës, vlerësimi është veçanërisht për trashëgiminë e kryeqytetit të Spanjës. “Vlerësim i merituar për një zonë në kryeqytet që përfaqëson […]

0 0

Kina thyen një tjetër rekord, prezanton trenin me shpejtësi marramendëse

Kina ka prezantuar trenin më të shpejtë në botë, i cili mund të arrijë deri në 600 km për orë. Ky mjet i transportit është krijuar nga ndërmarrja shtetërore, “Korporata Hekurudhore e Kinës. Mësohet se përveç shpejtësisë, treni siguron edhe nivele të ulëta të ndotjes së zhurmës, si dhe kërkon më pak mirëmbajtje sesa trenat […]

0 0

Rriten infektimet në Malin e Zi, ja kufizimet që ka ndërmarrë qeveria

Deri më 2 gusht Mali i Zi do të mbajë të mbyllur klubet e natës dhe diskotekat, si në ambiente të hapura, ashtu edhe në të mbyllura. Po ashtu do të ndalohen koncertet dhe çdo tubim masiv. Ministria e Shëndetësisë tha se masat janë ashpërsuar për shkak të mosrespektimit të tyre, veçanërisht në qytetet bregdetare. […]


Upcoming shows
EveryDayWeek 00:00

NON STOP MUSIC


TRAVEL REPORT


0 0

Si u bënë Maldivet historia më e madhe e suksesit të turizmit në vitin 2020-të

Pavarësisht nga rënia e ndjeshme e vizitorëve, Maldivet shënojnë një nga historitë më të suksesshme të turizmit mes pandemisë. Ndërsa shumë destinacione të tjera mbajtën kufijtë e tyre të mbyllur, Maldivet zgjodhën të rihapen plotësisht për udhëtarët nga çdo vend, pavarësisht nga statusi i virusit atje, në korrik të 2020. Përgjatë vitit që lamë pas, […]

0 0

Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka, zbulojnë surprizat e koncertit në Antalia

Mes koncerteve e netëve të live-it, përgatitjeve për projekte te reja muzikore, këngë e videoklipe, Eugent Bushpepa dhe Renis Gjoka jane dy emra gjithmonë prezent kur flitet për muzikë cilësore. Sonte në mbrëmje (24 gusht) ata do të performojnë live në Antalia, në Amara Dolce Vita një prej hoteleve eksluzive që Vas Tour Operator ofron […]

0 0

Thesaret e fshehura të Europës!

Ndërkohë që në rezervimet e udhëtimeve kryesojnë destinacionet e përmasave të mëdha në kontinentin europian, fshehur janë edhe ato , qytetet me bukuri përrallore. Në skajet e panjohura të Europës , qetësisht pasqyrojnë një botë të madhe kulturore 10 vende që mund t’iu bëjnë të mos largoheni kurrë nga aty. 1.Odense, Danimarkë   Si vendi […]

0 0

Antalia, Las Vegasi turk!

Ne do te sjellim disa sekretet te bregdetit turk , qe ka  bërë për vete turistë nga e gjithe bota. Në Antalia do të gjeni plazhe spektakolare, hotele në stilin e Las Vegas dhe një jetë nate elektrizuese…  Antalia është qyteti i parë turk për numrin e  turistëve të huaj, me më shumë se 10 […]

0 0

Hurghada, pushime aktive në këtë mrekulli të Detit të Kuq

Një prej destinacioneve më interesante të kësaj vere është Hurghada në Detin e kuq, Egjipt. Vas Tour Operator, së bashku me guidat dhe agjentët e tij profesionistë ndodhen këto ditë në Info Tour-in  e këtij venbdpushimi mahnitës. Kështu e përshkruan, Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve, këtë destinacion, në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio […]

0 1

Teatri Eksperimental, po përgatit dy shfaqjet e reja !

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, rezulton sërish një prej hapsirave kulturore më të frekuentuara nga spektatorët edhe për këtë sezon. Aktori dhe regjisori pranë këtij teatri, Marsel Greva ishte sot i ftuar në programin “Travel Club”, në Radio Travel dhe na zbuloi disa prej projekteve më të fundit të cilat do të vihen në skenë. Ai […]

0 0

Këtë fundjavë mund ta kaloni në Gramsh!

Bashkia e Gramshit është në përgatitjet e fundit  për edicionin e tretë të Natyra Fest 2019! Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, Ergita Kaso nga Bashkia Gramsh,  us hpreh se ky event synon të lidhë më shumë qytetarët nga e gjithë Shqipëria me natyrën, të krijojë alternativa të reja për të njohur qytetin, […]


TRAVEL CLUB

PM DRIVE

New Travel Hits

Podcasts from live programs

0 0

Si u bënë Maldivet historia më e madhe e suksesit të turizmit në vitin 2020-të

Pavarësisht nga rënia e ndjeshme e vizitorëve, Maldivet shënojnë një nga historitë më të suksesshme të turizmit mes pandemisë. Ndërsa shumë destinacione të tjera mbajtën kufijtë e tyre të mbyllur, Maldivet zgjodhën të rihapen plotësisht për udhëtarët nga çdo vend, pavarësisht nga statusi i virusit atje, në korrik të 2020. Përgjatë vitit që lamë pas, […]

0 0

Who Is It? me aktorin Olsi Bylyku

Emisioni enigmatik I mbremjes ne Radio Travel Nen moderimin e nje personazhi te njohur mediatik por qe do te moderoje i maskuar, “Who Is It” do tju ftoje te zbuloni identitetin e nje personazhi te njohur VIP nepermjet pyetjeve te drejtperdrejta apo indirekte nga moderatori. Intervista me personazhin VIP rreth deshirave dhe hobi-t e tij […]


Choose a day


NON STOP MUSIC

00:00EveryDayWeek

00:00EveryDayWeek

Playlista muzikore e dites me kenget me te degjuara te momentit

Learn more

Current track

Title

Artist

Background