Vazhdojne inspektimet ne Durres per nje sezon te sigurte!

Written by on 08/08/2018

Vazhdojne inspektimet ne Durres per nje sezon te sigurte!Ne kuader te masave per mbarevajtjen e sezonit turistik, se fundmi ishte per nje inspektim ne zonen e plazhit ne Durres zv/ministrja e Brendshme, e cila theksoi edhe njehere rendesine qe i jepet sigurise se turisteve dhe pushuesve. Ne takimin e zhvilluar me strukturat e Policise ne zonen e plazhit, ajo theksoi perkujdesjen e veçante qe duhet te tregohet ndaj femijeve qe jane bashke me familjet ne plazh. Ajo nenvizoi masat e marra per disiplinimin dhe kontrollin e mjeteve ujore, ne menyre qe ato te mos rrezikojne ne asnje rrethane pushuesit qe jane duke notuar ne det.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist