Kete sezon 150 mije polake pushojne ne Shqiperi!

Written by on 08/08/2018

Kete sezon 150 mije polake pushojne ne Shqiperi!Rreth 150 mije turiste nga Polonia, pritet te pushojne gjate ketij sezoni veror ne bregdetin e Shqiperise, kryesisht ne Jug, nje shifer kjo pothuajse 3 here me e madhe krahasuar me ate te vitit te kaluar. Kjo u deklarua nga Presidenti i Zyres Supreme te Auditimit te Polonise, gjate nje ceremonie zyrtare te zhvilluar ne mjediset e Pallatit te Kultures ne Vlore, kur atij ju dorezua Titulli “Qytetar Nderi i Vlores”. Fluksi i turisteve nga Polonia, ka shenuar nje rritje te vazhdueshme ne Vlore dhe ne gjithe bregdetin e Jugut, gjate viteve te fundit, krahas atyre nga Çekia, Ukraina, Franca, Gjermania, Suedia, Norvegjia, Rusia e Italia. Nderkohe qe eshte rritur ne menyre te pazakonte edhe ankorimi i jahteve dhe mjeteve te tjera lundruese turistike.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist