Lezhe, kthimi i emigranteve per pushime detyron parkimin ne oborrin e shkollave!

Written by on 08/08/2018

Turqia ``detyron`` Spanjen te ule cmimet këtë verë te mbetur!Fluksi i emigranteve qe vijne ne Shqiperi gjate muajit gusht sjell edhe rritjen e fluksit te automjeteve ne qarkullim, duke sjelle problematike te theksuar per qarkullimin e parkimin e tyre, sidomos ne qytetet e vogla. Ne keto kushte, Bashkia e Lezhes ka gjetur si zgjidhje hapjen e oborrit te shkolles si vendparkimi pa pagese. Gjate muajit gusht rritet fluksi i automjeteve qe qarkullojne ne qytetin e Lezhes, si rezultat i emigranteve qe rikthehen ne familjet e tyre si dhe pushuesve e vizitoreve te shumte qe zgjedhin Lezhen per te kaluar ditet e veres.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist