Turqia pret mbi 40 milione turiste kete vit

Written by on 07/08/2018

Turqia pret mbi 40 milione turiste kete vit


Artist impression


Turqia pret mbi 40 milione turiste kete vit, shifer qe do te jete nje rekord i ri per vendin. Ministri i Turizmit dhe Kultures tha se kete sezon veror pushimet familjare ne resortet e Mesdheut dhe Egjeut kane qene me te kerkuarat ne Turqi. Antalia, Izmiri, Stambolli dhe Bodrumi kane qene destinacionet me te rezervuara. Pritshmerite jane qe deri ne vitin 2023 te arrihen 50 milione turiste dhe 50 miliard dollare fitime.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist