Kupa e Botes ne Rusi shtoi shpenzimet e britanikeve kete vere!

Written by on 07/08/2018

Kupa e Botes ne Rusi shtoi shpenzimet e britanikeve kete vere!Mberritja e Anglise deri ne gjysmefinale te Kupes se Botes ne futboll dhe nje vere e nxehte, inkurajuan bleresit ne Britani te shpenzonin me shume ne ushqim, pije dhe pajisje freskuese elektrike, ne muajin korrik, sipas nje sondazhi te shitesve. Vlera totale e shitjeve me pakice u rrit me 1.6 % krahasuar me korrikun 2017. Masa e shpenzimeve te konsumit – qe perfshin baret dhe restorantet – u rrit me 5 % ne korrik, duke u shtyre nga blerjet ne supermarkete dhe nje rritje ne çmimet e karburantit. Nderkohe shpenzimet per pije dhe festa u rriten me gati 17%, me shume qe nga prilli i vitit te kaluar, ndihmuar nga Kupa e Botes “Rusi 2018”.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist