Travel Report

Page: 6

Prezantohen risite e sistemit Outlook te Microsoft! Funksione te reja do te vijne per Outlook, sherbimi postar elektronik i Microsoft, qe perditesohet per Windows, web, Android dhe iOS.Risia e pare ka te bej me faturat, kur software identifikon nje njoftim te ri per pagese ne posta elektronike vendos daten e skadimit te afatit ne kalendar […]

Kina tregu me i madh per aplikacionet brenda vitit 2022. Sipas një raporti të ri, Kina do të jetë tregu më i madh në botë për aplikacionet në smartfon në vitin 2022. Shpenzimet për aplikacionet në smartfonë mund të arrijnë në 62,4 miliardë dollarë në vitin 2022 në pjesën kontinentale të Kinës, shifër kjo sa […]

iPhone X ka qene smartphone me i shitur ne tremujorin e pare 2018, gje qe shton lajmet pozitive per investitoret e Apple, pas publikimit te raportit te te ardhurave me heret gjate javes.Apple ka derguar 16 milione njesi te iPhone 10 ne tremujorin qe perfundoi me 31 Mars, duke zene 4.6% te tregut te te […]

Kina fiton garen globale per teknologjine 5G! Kina po e fiton garen globale qe eshte duke u zhvilluar per teknologjine 5G.Nga nje studim i kryer prej disa kompanive te kerkimit te specializuara ne telekomunikacion, Analysys Mason dhe Recon Analytics, rezultoi se Kina eshte me e pergatitur per gjeneraten e ardhshme super te shpejte te teknologjise […]

 Galaxy X vjen se shpejti, do te jete smartphone me palosje! Samsung do te rikthehet me nje aparat qe kujton smartphonet e palosshem te serise televizive WestWorld me serine e radhes Galaxy X, prodhimi i te cilit po fillon.  Galaxy X, smartfoni i shumeperfolur i palosshem i koreanoeve, do te shfrytezoje kete veti per t’u […]

Tregu muzikor me rritje, muzike dixhitale ze me shume se gjysmen e tregut!   IFPI publikoi raportin e pervitshem me te dhenat per tregun muzikor boteror. Duke se muzika dixhitale perfaqeson me shume se gjysmen e tregut, nderkohe disa sektore dixhitale kane pesuar renie. Tregu i muzikes po perjeton nje situate pozitive pas me shume […]

Tregu kinez i smartphone-ve ne renie! Tregu kinez i smartphone-ve, me i madhi ne bote, regjistroi renien me te madhe. Kete e bejne te ditur analistet e Canalys, sipas te cileve behet fjale per vellimin me te ulet qe eshte regjistruar qe nga viti 2013.Ne tremujorin e pare 2018, dergesat u ulen me 21% ne […]

Karaibet eksperimentojne kete vit me kriptomonedhat ne turizem! Agjencia per Zhvillimin e Turizmit ne Karaibe ka hyre ne nje partneritet me kompanine lokale Bitt Inc, e specializuar ne zhvillimin e zgjidhjeve te pagesave te bazuara ne Bitcoin Cash Blockchain.Marreveshja synon te lehtesoje integrimin e zgjidhjeve me eficiente te pagesave, per rezervimin e produkteve dhe sherbimeve […]

Apple prezanton robotin Daisy per Diten e Tokes Apple mobilizohet per Diten e Tokes me 22 Prill. Kompania me seli ne Cupertino ben donacione dhe prezanton robotin Daisy qe çmonton iPhone per te rikuperuar materiale te çmueshme.Prezantimi i Daisy ben pjese ne nje seri njoftimesh te Apple me rastin e Dites se Tokes kete te […]

Nese keni Android mund t’ju pergjojne ne Kine Keni nje telefon me sistem operimi Android? Ju mund te jeni mes 700 milione perdoruesve, telefonat e te cileve dergojne ne menyre te fshehte gjithe te dhenat tuaja ne Kine. Mbi 700 milione pajisje te tilla dergojne pa dijenine tuaj dhe automatikisht çdo 3 dite te gjithe […]


Current track

Title

Artist