Kina fiton garen globale per teknologjine 5G!

Written by on 30/04/2018

Kina fiton garen globale per teknologjine 5G!

Kina po e fiton garen globale qe eshte duke u zhvilluar per teknologjine 5G.Nga nje studim i kryer prej disa kompanive te kerkimit te specializuara ne telekomunikacion, Analysys Mason dhe Recon Analytics, rezultoi se Kina eshte me e pergatitur per gjeneraten e ardhshme super te shpejte te teknologjise wireless. Koreja e Jugut renditet e dyta, ndersa Shtetet e Bashkuara te Amerikes, ne vend te trete. Neper te gjithe boten, kompanite e telekomunikacionit synojne te perdorin rrjete 5G, qe do te perdoren per te menaxhuar makinat me vetedrejtim, realitetin virtual dhe qytetet inteligjente. Cilido qe te jete vendi i pare ku do te instalohen dhe vihen ne funksion rrjetet 5G, do te kete nje investim te madh global dhe avantazh ne punesim. Kina ka nje avantazh te vogel ne garen drejt rrjetit 5G, fale zhvillimit te shpejte te industrise dhe mbeshtetjes se qeverise.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist