iPhone X , telefoni me i shitur deri me tani kete vit!

Written by on 04/05/2018

iPhone X ka qene smartphone me i shitur ne tremujorin e pare 2018, gje qe shton lajmet pozitive per investitoret e Apple, pas publikimit te raportit te te ardhurave me heret gjate javes.Apple ka derguar 16 milione njesi te iPhone 10 ne tremujorin qe perfundoi me 31 Mars, duke zene 4.6% te tregut te te gjithe modeleve gjate periudhes.  Ky i fundit, u ndoq nga iPhone 8 dhe 8 Plus, me 12.5 milione dhe 8.3 milione njesi ne menyre respektive.Me pas ndoqi iPhone 7 me 5.6 milione.  Nderkohe  Galaxy S9 Plus ka marre vendin e 6 ne renditjen e me te shiturve.  

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Continue reading

Current track

Title

Artist