Tregu kinez i smartphone-ve ne renie!

Written by on 28/04/2018

Tregu kinez i smartphone-ve ne renie!

Tregu kinez i smartphone-ve, me i madhi ne bote, regjistroi renien me te madhe. Kete e bejne te ditur analistet e Canalys, sipas te cileve behet fjale per vellimin me te ulet qe eshte regjistruar qe nga viti 2013.Ne tremujorin e pare 2018, dergesat u ulen me 21% ne baze vjetore, duke rene ne kuoten 91 milione njesi (114 milione njesi per te njejten periudhe te 2017-s).Nga dhjete kompani smartphone-sh, tete e mbyllen tremujorin me renie. Bejne perjashtim Huawei me 21 milione smartphone (+2%) dhe mbi te gjitha Xiaomi me 12 milione pajisje (+37%) duke e zhvendosur Apple ne vend te katert. 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist