Travel Report

Page: 3

Ledia Hima, nga agjencia Hima Travel, member vas, foli sot në një lidhje të drejtpërdrejtë me Radio Travel, për info tour-in e Antalias . Hima Travel është prej tetë vitesh në treg dhe cdo vit merr pjesë në inspektimin e hoteleve më të mirë të Rivierës Turke, në mënyrë që informacionin e marrë te i’ua […]

Agjencia më e madhe turistike në vend, Vas Tour  është duke kryer këto ditë ,info-tour e dhjetra hoteleve në Antalia të Turqisë.  Tatjana Papagjika nga departamenti i rezervimeve te Vas Tour, ndau me degjuesit e Radio Travel detajet e  ditës së tretë të këtij info-touri . Në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin Travel Club, […]

Weekend Destination – Pushimet per Pashke 2019 Festa e Pashkeve eshte shume afer  dhe pergatitjet qe behen me rastin e kesaj feste ne shume vende te botes jane vertete terheqese. Pashket jane nje feste e vjeter qe daton nga izraelitet e lashte, ku gjate periudhes se Pranveres ata bashkoheshin per te festuar lirine ndaj skllaverise. […]

Destinacionet më të bukura të pranverës në Europë Ka disa evente që ndodhin vetëm një herë përgjatë një viti, në muajin mars. Nëse vizitoni të njëjtat vende në periudha të tjera nuk është e njëjta gjë. Një triumf ngjyrash, aromash e shijesh: terapia më e mirë për trupin dhe mendjen. Nëse po mendoni të bëni […]

Korfuzi, ishulli smerald grek Ishulli i Korfuzit është një nga destinacionet turistike më kozmopolitanie të Mesdheut dhe një nga destinacionet më popullore në të gjithë Evropën. I vendosur në detin Jon në hyrje të detit Adriatik, me një sipërfaqe prej 592 km ², është një nga ishujt më të mëdhenj në Greqi. Numri i turistëve […]

Malta, një dremitje në ‘tokën e mjaltit’… Diell, det, monumente, ushqim, Malta ka gjithçka për të ofruar ashtu si fqinjët e saj më të famshëm mesdhetar, por me një ndryshim të vogël… aty cdo gjë është aq e lehtë, ‘e marrë shtruar’ vetëm falë mikëpritjes së jashtëzakonshme të maltezëve! Jo me kot grekët e lashtë […]

Sharm el Sheikh Ne piken me jugore te gadishullit te Sinait shtrihet Sharm el Sheikh, ose sic njihet ndryshe, guri i cmuar i detit te kuq. Ai eshte vendi turistik nder me perfektet ne bote per te gjithe ato qe pelqejne pushime prane detit dhe diellit, qe nuk largohet gjate 365 diteve te vitit. Plazhe […]

3 qytetet me te vjetra ne bote E dim qe qytetet nuk jane krijuar ne nje dite ,edhe as bota por dime qe se pari jane zhvilluar fshatrat e me pas qytetet duke u zhvilluar cdo dite e me teper . Duke u nisur nga kjo do tju tregojme se kush jane 3 qytetet me […]

Si festohet Shen Valentini ne disa vende te botes? Është festa më e ëmbël e vitit dhe një nga më të përhapurit në botë. Nga Amerika në Angli, nga Brazili në Japoni, nga Kina në Tajlandë, të gjithë thonë “Unë të dua”. Por si festohet Dita e She Valentinit ne vendet e ndryshme? Ne Itali […]

5 ide per ta bere me intime shtepine per Shen Valentin Festa e te dashuruarve eshte afer dhe eshte koha te mendoni si do te dekoronni shtepine tuaj per te krijuar nje atmosphere romantike. Shume preferojne ta kalojne naten e Shen valentinit ne restorante, locale, etj. Por ato romantiket qe nuk heqin dore nga festimi […]


Current track

Title

Artist