Apple prezanton robotin Daisy per Diten e Tokes

Written by on 21/04/2018

Apple prezanton robotin Daisy per Diten e Tokes

Apple mobilizohet per Diten e Tokes me 22 Prill. Kompania me seli ne Cupertino ben donacione dhe prezanton robotin Daisy qe çmonton iPhone per te rikuperuar materiale te çmueshme.Prezantimi i Daisy ben pjese ne nje seri njoftimesh te Apple me rastin e Dites se Tokes kete te diel. Apple ka nderthurur perpjekjet e saj per tregti dhe riciklim ne nje program te ri te quajtur “GiveBack”, i projektuar per ta bere me te thjeshte shitjen e iPhone te vjeter per nje karte dhurate Apple Store apo nje kredie per blerjen e nje pajisje te re.Nepermjet Apple GiveBack, klientet do te mund ta kthejne pajisjen e tyre ne çdo Apple Store apo nepermjet apple.com per ta ricikluar ose per ta shitur.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist