Serish termet i fuqishem ne Indonezi

Written by on 09/08/2018

Serish termet i fuqishem ne IndoneziIshulli i shkaterruar indonezian, Lombok eshte goditur serish nga nje termet me magnitude 5.8 balle i shkalles Rihter mengjesin e sotem. Thuhet se lekundjet shkaktuan rrenime te ndertesave dhe panik tek njerezit qe u munduan te largohen me shpejtesi. Termeti ngjashem  i te dieles se kaluar regjistroi 131 viktima dhe shume  persona te pastrehe. Thuhet se ishulli indonezian do te goditet nga nje termet tjeter deri ne fund te javes. Punetoret e shpetimit ende po germojne ne rrenojat dhe po perpiqen te gjejne personat qe kane mbetur poshte ndertesave qe prej se dieles.

 

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist